19 Մարտ 2026 - 07:19 AMT
Ազգային ժողովրդավարական բևեռը՝ ԱԺԲ-ն, դեռևս որոշում չի կայացրել առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու հարցում։ Այդ մասին ասել է ԱԺԲ խորհրդի անդամ Արա Պապյանը հավելելով, որ քննարկումները շարունակվում են, հայտնում է «Փաստինֆոն»:
«Մենք Եվրոպայի և Ամերիկայի մեր համախոհների հետ առցանց քննարկումներ ենք անում, նաև Հայաստանում պարբերաբար քննարկում-ժողովներ ենք անցկացնում՝ տարբեր մարզերից եկածների հետ։ Այդ բոլորը միավորելով, կարծում եմ, երկու շաբաթից հստակ կլինի։ Ուղղակի խնդիրն այն է, որ շատ բան է արագ փոփոխվում, և չենք շտապում, քանի որ մինչև ապրիլի կեսը ժամանակ ունենք», — նշել է նա։
Պապյանի խոսքով՝ իր անձնական դիրքորոշումն այն է, որ չպետք է մասնակցեն ընտրություններին, իսկ մասնակցելու դեպքում էլ չպետք է համագործակցեն այլ ուժերի հետ։
«Առանձին պիտի գնանք, բայց ես իմաստ չեմ տեսնում մասնակցության մեջ։ Այդ պատճառով ավելի կողմ եմ չմասնակցելուն, որովհետև չեմ կարծում, որ քաղաքական պայքարը միայն ընտրություններով է։ Իսկ ընտրությունները արդեն սկսել են խախտվել, հասկանու՞մ եք, Նիկոլ Փաշինյանը գնում է մարզեր՝ քարոզարշավ ծավալելով պետական միջոցների հաշվին», — ասել է Պապյանը։
Հարցին, թե իր տեսակետին քանի հոգի են աջակցում կուսակցությունում, նա նշել է, որ գերակշռող դիրքորոշում դեռևս չկա։

19 Март 2026 - 07:33 AMT
Национально-демократический полюс (НДП) пока не принял решения по вопросу участия в предстоящих выборах, сообщил член совета НДП Ара Папян, добавив, что обсуждения продолжаются, сообщает «Пастинфо».
«Мы проводим онлайн-обсуждения с нашими единомышленниками в Европе и США, а также регулярно организуем встречи в Армении с участием представителей различных регионов. Обобщив все это, думаю, через две недели будет ясность. Просто многое быстро меняется, и мы не спешим, поскольку у нас есть время до середины апреля», — отметил он.
По словам Папяна, его личная позиция заключается в том, что не следует участвовать в выборах, а в случае участия не стоит сотрудничать с другими силами.
«Нужно идти отдельно, но я не вижу смысла в участии. Поэтому больше склоняюсь к неучастию, поскольку не считаю, что политическая борьба ограничивается только выборами. Тем более, выборы уже начали нарушаться — понимаете? Никол Пашинян ездит по регионам, ведя агитацию за счет государственных ресурсов», — сказал Папян.
Отвечая на вопрос о поддержке его позиции внутри партии, он отметил, что преобладающего мнения пока нет.