19 Մարտ 2026 - 07:19 AMT
Ազգային ժողովրդավարական բևեռը՝ ԱԺԲ-ն, դեռևս որոշում չի կայացրել առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու հարցում։ Այդ մասին ասել է ԱԺԲ խորհրդի անդամ Արա Պապյանը հավելելով, որ քննարկումները շարունակվում են, հայտնում է «Փաստինֆոն»:
«Մենք Եվրոպայի և Ամերիկայի մեր համախոհների հետ առցանց քննարկումներ ենք անում, նաև Հայաստանում պարբերաբար քննարկում-ժողովներ ենք անցկացնում՝ տարբեր մարզերից եկածների հետ։ Այդ բոլորը միավորելով, կարծում եմ, երկու շաբաթից հստակ կլինի։ Ուղղակի խնդիրն այն է, որ շատ բան է արագ փոփոխվում, և չենք շտապում, քանի որ մինչև ապրիլի կեսը ժամանակ ունենք», — նշել է նա։
Պապյանի խոսքով՝ իր անձնական դիրքորոշումն այն է, որ չպետք է մասնակցեն ընտրություններին, իսկ մասնակցելու դեպքում էլ չպետք է համագործակցեն այլ ուժերի հետ։
«Առանձին պիտի գնանք, բայց ես իմաստ չեմ տեսնում մասնակցության մեջ։ Այդ պատճառով ավելի կողմ եմ չմասնակցելուն, որովհետև չեմ կարծում, որ քաղաքական պայքարը միայն ընտրություններով է։ Իսկ ընտրությունները արդեն սկսել են խախտվել, հասկանու՞մ եք, Նիկոլ Փաշինյանը գնում է մարզեր՝ քարոզարշավ ծավալելով պետական միջոցների հաշվին», — ասել է Պապյանը։
Հարցին, թե իր տեսակետին քանի հոգի են աջակցում կուսակցությունում, նա նշել է, որ գերակշռող դիրքորոշում դեռևս չկա։

19 March 2026 - 07:33 AMT
The National Democratic Alliance (NDA) has not yet made a decision on whether to participate in the upcoming elections, said NDA council member Ara Papyan, adding that discussions are ongoing, Pastinfo reports.
“We are holding online discussions with our like-minded partners in Europe and the United States, and we also regularly conduct meetings in Armenia with participants from different regions. Combining all of this, I think there will be clarity within two weeks. The issue is that many things are changing rapidly, and we are not rushing, as we have time until mid-April,” he said.
According to Papyan, his personal position is that they should not participate in the elections, and even if they do, they should not cooperate with other forces.
“We should run independently, but I do not see any point in participating. That is why I lean more toward not participating, because I do not believe political struggle is limited to elections alone. Moreover, the elections have already begun to be violated — do you understand? Nikol Pashinyan is traveling to regions, conducting campaigning at the expense of state resources,” Papyan said.