19 Մարտ 2026 - 13:46 AMT
Պրոբացիան հրապարակել է, որ կարող է գործարար Սամվել Կարապետյանը մտնել ուղիղ եթեր՝ թող մտնի ուղիղ եթեր, ասի ինչ է ասում, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի ղեկավարների մասին:
Նա հավելել է, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և վերլուծական մտքով, և բառապաշարով: Ըստ նրա նման քննարկումները հիմնավոր չեն՝ հարցադրելով, թե ինչով են իր ընդդիմախոսները ուժեղ և ինչով է ինքը թույլ, գրում է Radar Armenia-ն:
«Որ մի հատ էլ ուժեղի և թույլի հարց են բարձրացնում, մի հատ հասկանանք՝ իրենք ինչով են ուժեղ, մենք ինչով ենք թույլ։ Եթե այդ օլիգարխները կարող են 30 անգամ ձգվել, թող ուղիղ եթերում 30 անգամ ձգվեն։ Ես 30 անգամ չեմ կարող ձգվել, բայց կարող եմ 100 կմ հեծանիվ քշել։ Թող գան, իրենք ձգվեն, ես հեծանիվ քշեմ։ Ուրիշ ինչի՞ց են ուժեղ, ինտելեկտի՞ց։ Թող մտնեն ուղիղ եթեր, իրենց ինտելեկտը ցույց տան։ Ես համոզված եմ, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և՛ վերլուծական մտքով, և՛ բառապաշարով»,- ասել է նա։
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու մասին են հայտարարել մեծահարուստներ Սամվել Կարապետյանի և Գագիկ Ծառուկյանի քաղաքական ուժերը:

19 Март 2026 - 14:50 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян выступил с жесткими заявлениями в адрес оппозиционных олигархов, поставив под сомнение их интеллектуальные способности и аргументы.
Говоря о лидерах оппозиционных политических сил, Пашинян заявил, что бизнесмен Самвел Карапетян может выйти в прямой эфир и озвучить свою позицию.
Он добавил, что «оба олигарха слабы — и по аналитическому мышлению, и по словарному запасу». По его словам, подобные обсуждения лишены оснований, поскольку неясно, в чем именно его оппоненты сильны, а он слаб, сообщает «Radar Armenia».
«Когда поднимают вопрос силы и слабости, давайте поймем, в чем они сильны, а в чем мы слабы. Если эти олигархи могут подтянуться 30 раз — пусть сделают это в прямом эфире. Я не могу подтянуться 30 раз, но могу проехать 100 км на велосипеде. Пусть они подтягиваются, а я поеду на велосипеде.
В чем еще они сильны — в интеллекте? Пусть выйдут в эфир и покажут свой интеллект. Я убежден, что оба олигарха слабы — и в аналитическом мышлении, и в словарном запасе», — заявил он.
О своем участии в парламентских выборах, назначенных на 7 июня, заявили политические силы бизнесменов Самвела Карапетяна и Гагика Царукяна.