19 Մարտ 2026 - 13:46 AMT
Պրոբացիան հրապարակել է, որ կարող է գործարար Սամվել Կարապետյանը մտնել ուղիղ եթեր՝ թող մտնի ուղիղ եթեր, ասի ինչ է ասում, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի ղեկավարների մասին:
Նա հավելել է, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և վերլուծական մտքով, և բառապաշարով: Ըստ նրա նման քննարկումները հիմնավոր չեն՝ հարցադրելով, թե ինչով են իր ընդդիմախոսները ուժեղ և ինչով է ինքը թույլ, գրում է Radar Armenia-ն:
«Որ մի հատ էլ ուժեղի և թույլի հարց են բարձրացնում, մի հատ հասկանանք՝ իրենք ինչով են ուժեղ, մենք ինչով ենք թույլ։ Եթե այդ օլիգարխները կարող են 30 անգամ ձգվել, թող ուղիղ եթերում 30 անգամ ձգվեն։ Ես 30 անգամ չեմ կարող ձգվել, բայց կարող եմ 100 կմ հեծանիվ քշել։ Թող գան, իրենք ձգվեն, ես հեծանիվ քշեմ։ Ուրիշ ինչի՞ց են ուժեղ, ինտելեկտի՞ց։ Թող մտնեն ուղիղ եթեր, իրենց ինտելեկտը ցույց տան։ Ես համոզված եմ, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և՛ վերլուծական մտքով, և՛ բառապաշարով»,- ասել է նա։
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու մասին են հայտարարել մեծահարուստներ Սամվել Կարապետյանի և Գագիկ Ծառուկյանի քաղաքական ուժերը:

Prime Minister Nikol Pashinyan has issued sharp criticism of opposition-linked oligarchs, questioning both their intellectual capacity and public claims of strength.
Speaking about opposition political figures, Pashinyan said businessman Samvel Karapetyan could go live if he wished and present his views.
He added that “both oligarchs are weak — both in analytical thinking and vocabulary.” According to him, such discussions lack substance, as he questioned what exactly makes his opponents strong and himself weak, reports «Radar Armenia».
“When they raise the issue of strength and weakness, let’s understand what they are strong in and what we are weak in. If those oligarchs can do 30 pull-ups, let them do it live on air. I cannot do 30 pull-ups, but I can cycle 100 km. Let them do pull-ups, I’ll cycle.
What else are they strong in — intellect? Let them go live and show their intellect. I am convinced that both oligarchs are weak — both in analytical thinking and vocabulary,” he said.
Political forces led by businessmen Samvel Karapetyan and Gagik Tsarukyan have announced their participation in the parliamentary elections scheduled for June 7.