«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին։
«Նիկոլ Փաշինյանի հուսահատ հայտարարությունների վերաբերյալ մի շարք լրատվամիջոցներից ստացված հարցումներին ի պատասախան՝ մենք լիովին հասկանում ենք իրեն: Նիկոլ Փաշինյանը շատ լավ տեսնում ու գիտակցում է, թե ինչ է կատարվում:
Վերջին սոցիոլոգիական հարցումները ցույց են տալիս, որ նա շուտով 2 ամսից, լքելու է պաշտոնը: Նրա արձագանքը շատ բնական է. Փաշինյանը խուճապի մեջ է և ունի դրա հիմքերը… Եթե օգնության կարիք ունի, պատրաստ ենք օգնել»,- նշել է նա։
Պրոբացիան հրապարակել է, որ կարող է գործարար Սամվել Կարապետյանը մտնել ուղիղ եթեր՝ թող մտնի ուղիղ եթեր, ասի ինչ է ասում, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա հավելել է, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և վերլուծական մտքով, և բառապաշարով:

19 March 2026 - 14:51 AMT
The Strong Armenia party has responded to Prime Minister Nikol Pashinyan, saying his recent statements reflect growing political pressure and concern over his standing.
The party spokesperson, Marianna Ghahramanyan, reacted to Pashinyan’s remarks in a Facebook post.
“In response to inquiries from a number of media outlets regarding Nikol Pashinyan’s desperate statements, we fully understand him. Nikol Pashinyan clearly sees and understands what is happening.
Recent sociological surveys show that in about two months he will leave office. His reaction is quite natural: Pashinyan is in panic, and he has reasons for that… If he needs help, we are ready to assist,” she stated.
Earlier, Prime Minister Nikol Pashinyan said businessman Samvel Karapetyan could go live on air to express his views, adding that “both oligarchs are weak — both in analytical thinking and vocabulary.”