«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին։
«Նիկոլ Փաշինյանի հուսահատ հայտարարությունների վերաբերյալ մի շարք լրատվամիջոցներից ստացված հարցումներին ի պատասախան՝ մենք լիովին հասկանում ենք իրեն: Նիկոլ Փաշինյանը շատ լավ տեսնում ու գիտակցում է, թե ինչ է կատարվում:
Վերջին սոցիոլոգիական հարցումները ցույց են տալիս, որ նա շուտով 2 ամսից, լքելու է պաշտոնը: Նրա արձագանքը շատ բնական է. Փաշինյանը խուճապի մեջ է և ունի դրա հիմքերը… Եթե օգնության կարիք ունի, պատրաստ ենք օգնել»,- նշել է նա։
Պրոբացիան հրապարակել է, որ կարող է գործարար Սամվել Կարապետյանը մտնել ուղիղ եթեր՝ թող մտնի ուղիղ եթեր, ասի ինչ է ասում, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նա հավելել է, որ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են՝ և վերլուծական մտքով, և բառապաշարով:

19 Март 2026 - 14:52 AMT
Партия «Сильная Армения» прокомментировала заявления премьер-министра Николa Пашиняна, заявив, что они отражают его обеспокоенность политической ситуацией.
Пресс-секретарь партии Марианна Гахраманян отреагировала на высказывания Пашиняна в публикации в Facebook.
«В ответ на запросы ряда СМИ относительно отчаянных заявлений Николa Пашиняна мы полностью его понимаем. Никол Пашинян очень хорошо видит и осознает, что происходит.
Последние социологические опросы показывают, что уже через два месяца он покинет свой пост. Его реакция вполне естественна: Пашинян находится в панике, и у него есть для этого основания… Если ему нужна помощь, мы готовы помочь», — отметила она.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян заявил, что бизнесмен Самвел Карапетян может выйти в прямой эфир и высказать свою позицию, добавив, что «оба олигарха слабы — и в аналитическом мышлении, и в словарном запасе».