ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը մարտի 18-ին և 19-ին հանդիպումներ է ունեցել Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի ներկայացուցիչներ հետ՝ անդրադառնալով երկկողմ օրակարգին։
Նա հանդիպել է հանձնախմբի համանախագահներ Ֆրենք Փալոունի և Գաս Բիլիրակիսի, ինչպես նաև հանձնախմբի անդամներ Սեթ Մագազիների և Ջիմ Կոստայի հետ, հայտնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը:
«Հանդիպումների ընթացքում դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել հանձնախմբի անդամներին Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված երկարամյա աջակցության համար։ Քննարկվել են համագործակցության հետագա խորացման և համատեղ նոր նախաձեռնությունների իրականացման հնարավորությունները»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախումբը (Congressional Armenian Caucus) ԱՄՆ Կոնգրեսի ավելի քան 100 անդամից բաղկացած հանձնախումբ է, որի գործունեությունը նպատակաուղղված է Կոնգրեսի անդամներին Հայաստանին առնչվող հարցերում ներգրավված պահելուն, ինչպես նաև ԱՄՆ-Հայաստան հարաբերությունների ամրապնդմանը։

Посол Армении в Соединенных Штатах Нарек Мкртчян 18 и 19 марта провел встречи с представителями Армянского кокуса Конгресса США, в ходе которых была затронута двусторонняя повестка.
Он встретился с сопредседателями кокуса Фрэнком Паллоуном и Гасом Билиракисом, а также с членами кокуса Сетом Магазинером и Джимом Костой, сообщает посольство Армении в США.
«В ходе встреч посол поблагодарил членов кокуса за многолетнюю поддержку, направленную на укрепление армяно-американских двусторонних отношений. Были обсуждены возможности дальнейшего углубления сотрудничества и реализации новых совместных инициатив», — говорится в сообщении.
Армянский кокус Конгресса США (Congressional Armenian Caucus) — это группа из более чем 100 членов Конгресса, деятельность которой направлена на поддержание вовлеченности законодателей в вопросы, связанные с Арменией, а также на укрепление отношений между США и Арменией.