Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետո ամենամեծ վնասը Հայաստանի քաղաքական կյանքին հասցրել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի քարոզչական թիմը, հայտարարել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով իր նախորդ գրառման շուրջ արձագանքներին:
«Դերակատարներից ոմանք իրենց էին փնտրում իմ տողերի արանքում, թեպետ տողերս իրենց մասին չէին, այլ ընտրություններին նախապատրաստվող ընդդիմադիր քաղաքական ճամբարների։
Իսկ իրական հասցեատերերից ամենաագրեսիվները շունչ քաշելու փոխարեն իրենց ժամկետանց թույնի մի քանի պարկ փորձում են նետել Հանրապետականի ուղղությամբ։
Եթե հարցնեք, թե Նիկոլից հետո ով է ամենամեծ վնասը հասցրել Հայաստանի քաղաքական կյանքին, ապա ստաբիլ երկրորդ տեղում է երկրորդ նախագահի քարոզչական թիմը։
Տղերք, դուք կարող եք վատ հարաբերություններ ունենալ մեկ այլ ճամբարի հետ, մյուսի եւ էն մյուսի հետ էլ։
Բայց երբ պարզվում է, որ կոնֆլիկտներ ունեք ընդդիմադիր դաշտի գրեթե բոլոր դերակատարների եւ ուժերի հետ, ապա ակնհայտ է, որ պրոբլեմը ձեր ներսում է։ Որ պրոբլեմը հենց դուք եք։
Եվ մինչև ինքներդ ձեզ ազնվորեն դա չխոստովանեք և չփորձեք լուծումներ գտնել, շարունակելու եք դեստրուկտիվ և տոքսիկ դերակատարում ունենալ Հայաստանի քաղաքական կյանքում՝ թունավորելով միջավայրը և ինքներդ ձեզ։
Ես չեմ մոռացել Հանրապետականի, երրրորդ նախագահի, իմ ընկերների և իմ մասին ձեր այլանդակությունները։
Եվ վստահեցնում եմ ձեզ, այդ ամենի պատասխան տալու ժամանակը գալու է, հատկապես Մոսկվայից Երևան հակաքարոզչության թունավոր գեղձերը կառավարողի համար։
Քարերը հավաքելու ժամանակը դեռ չի եկել, բայց ինչո՞ւ եք դեռ շարունակում քարեր նետել, մանավանդ երբ ինքներդ եք գտնվում ապակե տանիքի տակ»,- նշել է Աշոտյանը։
Նախոր գրառման մեջ Աշոտյանը գրել էր․ «Աքլորակռվի ժամանակը չէ։ Ձեր թիմակիցներին բացատրեք, որ ձեզ դուր չեն գալիս ինքնահաստատման բույրով ներընդդիմադիր մանր ու միջին գզվրտոցները։ Հայաստանը ստրկացված է, և հանրային ապստամբության կանոնը պահանջում է առնվազն հարգանք և մեջքից պոտենցիալ դաշնակիցներին չխփելու կանոն։ Տիրանը մեկն է, նրա անունը Նիկոլ է։ Մնացածը երկրորդական է»։

20 Март 2026 - 12:17 AMT
После премьер-министра Никола Пашиняна наибольший ущерб политической жизни Армении нанесла команда второго президента Роберта Кочаряна, заявил заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян, комментируя отклики на свою предыдущую запись.
«Некоторые из участников пытались найти себя между строк моего текста, хотя мои слова были не о них, а об оппозиционных политических лагерях, готовящихся к выборам.
А некоторые из реальных адресатов вместо того, чтобы перевести дух, пытаются бросить несколько мешков своего просроченного яда в сторону Республиканской партии.
Если спросите, кто после Никола нанес наибольший вред политической жизни Армении, то на устойчивом втором месте находится команда второго президента.
Ребята, вы можете иметь плохие отношения с одним лагерем, с другим и с третьим.
Но когда выясняется, что у вас конфликты практически со всеми участниками и силами в оппозиционном поле, становится очевидно, что проблема внутри вас. Что проблема — это вы.
И пока вы честно не признаете это и не попытаетесь найти решения, вы будете продолжать играть деструктивную и токсичную роль в политической жизни Армении, отравляя среду и самих себя.
Я не забыл ваши искажения в адрес Республиканской партии, третьего президента, моих друзей и меня.
И уверяю вас, время ответить за все это придет, особенно для того, кто управляет ядовитыми железами антипропаганды от Москвы до Еревана.
Время собирать камни еще не пришло, но почему вы продолжаете их бросать, особенно находясь под стеклянной крышей», — написал Ашотян.
В предыдущей публикации Ашотян отметил: «Сейчас не время для петушиных боев. Объясните своим соратникам, что мелкие внутрипозиционные разборки с оттенком самоутверждения недопустимы. Армения порабощена, и правило общественного восстания требует как минимум уважения и отказа от ударов в спину потенциальным союзникам. Тиран один — его имя Никол. Остальное вторично».