Թուրքիայի հետ քննարկվում է բուհերում միմյանց ուսանողների համար կրթաթոշակներ սահմանելու հնարավորությունը, հայտարարել է արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը:
Նա նշել է, որ Թուրքիայի հետ ձևավորվել է դինամիկ և դրական երկխոսություն, որն ուղեկցվում է գործնական քայլերով, հայտնում է 1lurer.am-ը:
Տեղի են ունեցել Գյումրի-Կարս երկաթուղու և ճանապարհի գործարկմանը վերաբերող քննարկումներ:
«Կա որոշակի աշխատանք, որը գետնի վրա իրականացվում է: Գետնի վրա աշխատանքը շարունակվել է, օրինակ՝ Գյումրի-Կարս երկաթուղու վերագործարկման համար կա համատեղ աշխատանքային խումբ: Այս աշխատանքային խմբի երկու հանդիպում է տեղի ունեցել: Գնացել են, տեղում ենթակառուցվածքները նայել են այս կողմից, ենթակառուցվածքները նայել են մյուս կողմից:
Նույնիսկ մշակութային ոլորտում հիմա քննարկվում է, և իրավական հիմքերն են հստակեցվում, կամ մեխանիզմներն ենք փորձում հասկանալ, օրինակ՝ Անիի կամ պատմական կամրջի համատեղ վերականգնման հնարավորության մասով»,- ասել է նա:

Armenia and Turkey are discussing the possibility of introducing scholarships for each other’s students at universities, Foreign Minister Ararat Mirzoyan said.
He noted that a dynamic and positive dialogue has been established with Turkey, accompanied by practical steps, 1lurer.am reports.
Discussions have taken place regarding the launch of the Gyumri–Kars railway and road.
“There is certain work being carried out on the ground. Work has continued, for example, on reopening the Gyumri–Kars railway—there is a joint working group. This group has held two meetings. They have gone and inspected the infrastructure on this side and on the other side.
Even in the cultural sphere, discussions are now underway, and legal frameworks are being clarified, or we are trying to understand mechanisms—for example, regarding the possibility of jointly restoring Ani or the historic bridge,” he said.