23 Մարտ 2026 - 13:06 AMT
Կգա ժամանակը, հանրությունը կիմանա՝ ով է «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնության վարչապետի թեկնածուն, ասել է դրա հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանը՝ նշելով, որ նա «ոչ հներից է, ոչ նորերից»։
«Մեր երկրին այսօր պետք է ապագայի վարչապետ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Հարցին՝ ինչպե՞ս է վերաբերվում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրապարակած տեսանյութերին «ուժեղ տղերքի» մասին, նա նշել է. «Մենք ուժեղ ենք մեր արած գործերով։ Կարող եք հանրության հարցնել։ Այսօր Հայաստանի առաջ շատ խնդիրներ են ծառացած ու պետք է դրա մասին մտածել»։
Այն դիտարկանը, թե ասում են՝ ով ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնում, կալանավորում են, Ծառուկյանն ասել է, որ իրեն ձերբակալել են, ստուգել են:
«Ինձ ձերբակալել են, ստուգել են։ Մարդը եթե ինքը մաքուր է, վստահ է, ինչի՞ց պետք է վախենա»,-ասել է նա:
Գագիկ Ծառուկյանը հունիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններինկմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունով և «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով:
«Չի լինելու դաշինք, ընտրություններին մասնակցում է ԲՀԿ-ն։ Մարտին տեղի կունենա կուսակցության համագումարը, որի շրջանակում էլ կհրապարկվի «Բարգավաճ Հայաստանի» նախընտրական ցուցակի առաջին 30 տեղերում ընդգրկվելիք անձանց ցուցակը»,- ավել վաղ հայտարարել էր Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:

23 March 2026 - 13:57 AMT
Businessman and philanthropist, founder of the “Proposal to Armenia” initiative, Gagik Tsarukyan, said that the identity of their candidate for prime minister will be revealed in due time, stressing that the nominee is “neither from the former authorities nor the new.”
“The time will come, and it will be announced who the prime ministerial candidate is—our candidate is neither from the former authorities nor the new. Today our country needs a prime minister of the future,” Tsarukyan told journalists outside a courthouse, Panorama.am reports.
Asked about Prime Minister Nikol Pashinyan’s videos about “strong guys,” Tsarukyan said: “We are strong through our actions. You can ask the public. Today, Armenia faces many challenges, and we need to think about them.”
Commenting on claims that those announcing participation in elections face detention, Tsarukyan said he himself had been detained and checked.
“I was detained, I was checked. If a person is clean and confident, what should they fear?” he said.