23 Մարտ 2026 - 13:10 AMT
Տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի շրջանակին վերաբերող հարցեր:
Նրանք պայմանավորվել առաջիկա հարմար առիթով քննարկումը շարունակել հանդիպման ձևաչափով, հայտնում է ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունը:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել համագործակցության մի շարք ոլորտների՝ ներառյալ առևտրատնտեսական, էներգետիկ և տրանսպորտային ուղղությունները, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման տարբեր ասպեկտներ, ներառյալ համագործակցությունը առևտրատնտեսական, էներգետիկ և տրանսպորտային ոլորտներում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным, в ходе которого стороны обсудили вопросы двусторонней повестки.
Собеседники договорились продолжить обсуждение при удобном случае в формате личной встречи, сообщает пресс-служба премьер-министра Армении.
В Кремле сообщили, что в ходе беседы были затронуты различные направления сотрудничества, включая торгово-экономическую сферу, энергетику и транспорт, пишет «РИА Новости».
«Обсуждены различные аспекты дальнейшего развития двусторонних отношений, включая сотрудничество в торгово-экономической, энергетической и транспортной сферах», — говорится в сообщении.