24 Մարտ 2026 - 14:46 AMT
Եթե ընդդիմությունը գա իշխանության, խաղաղության ամբողջ ճարտարապետությունը կփլվի, հայտարարել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Նա հավելել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ «Ռոբերտ Քոչարյանը պատերազմի մշտական հրձիգ է», հայտնում է Radar Armenia-ն:
«Այդ դուք չէիք, որ խաղաղության ամբողջ գործընթացը տորպեդահարել եք։ Եթե դուք գաք իշխանության, խաղաղության ամբողջ ճարտարապետությունը կփլվի»,- ասել է նա։
Նա նշել է, որ ընդդիմության ներկայացուցիչներից մեկը կրկին խոսել է «կուկուռուզ» կամ այլ սննդի մասին՝ քննադատելով այդ մոտեցումը։
«Կներեք, իսկ դուք կուկուռուզ կամ կարկանդակ չե՞ք ուտում։ Կարո՞ղ է պատահի՝ ֆուա գրա եք ուտում։ Ներողություն, որ ձեր արիստոկրատ ճաշակը և քիմքը չի համապատասխանում մեր մարդկային և աշխատավորական քիմքին:
Արժեքների բախում է տեղի ունենում մեր երկրում: Մի կողմում այն արժեքն է, որտեղ պետության ղեկավարը դուրս է գալիս փողոց, շփվում և բանավիճում է քաղաքացիների հետ, անգամ ներողություն է խնդրում։ Մյուս կողմում այն արժեքն է, որ ղեկավարի անունը կրճատելու համար տանում են զուգարան և այնքան են ծեծում, որ մարդը մահանում է»,- նշել է նա։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ եթե 2020-ին իրենք լինեին իշխանության, պատերազմ չէր լինի, եթե 2021-ին իրենք ընտրվեին, Ղարաբաղը չէր դատարկվի։ Միևնույն ժամանակ նա ասել է, որ իրենք «ռևանշիստական նկրտումներ չունեն»:

Если оппозиция придет к власти, вся архитектура мира будет разрушена, заявил руководитель фракции «Гражданский договор» в Национальном собрании Армении Айк Конджорян.
Он добавил, что второй президент Армении Роберт Кочарян является «постоянным разжигателем войны», сообщает «Radar Armenia».
«Разве не вы торпедировали весь мирный процесс? Если вы придете к власти, вся архитектура мира рухнет», — заявил он.
Конджорян также раскритиковал высказывания одного из представителей оппозиции, который вновь говорил о «кукурузе» или другой пище, высмеивая такой подход.
«Извините, а вы кукурузу или пирожки не едите? Может быть, вы едите фуа-гра? Простите, что ваш аристократический вкус не соответствует нашему человеческому и трудовому вкусу.
В нашей стране происходит столкновение ценностей. С одной стороны — ценность, при которой глава государства выходит на улицу, общается и дискутирует с гражданами, даже извиняется. С другой стороны — ценность, при которой за сокращение имени руководителя человека уводят в туалет и избивают до смерти», — отметил он.
Второй президент Армении Роберт Кочарян заявил, что если бы они были у власти в 2020 году, войны бы не было, а если бы были избраны в 2021 году, Нагорный Карабах не был бы опустошен. При этом он подчеркнул, что у них нет «реваншистских намерений», добавив, что подобные заявления распространяются из-за отсутствия других аргументов.