26 Մարտ 2026 - 09:42 AMT
Վարդանյանը՝ ՔՊ-ականներին․ «Երբ օրով ասում եք՝ Բաքուն հարձակվելnւ է, չեմ կարողանում չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք»
«Քաղաքացիական պայմանագրի» պաշտոնավարման 8 տարում չեմ կարողանում հաշվել, էե քանի պատերազմ ու հարձակում է եղել, ասել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը՝ դիմելով ՔՊ-ական պատգամավորներին։
«Երբ օրով ասում եք՝ Ադրբեջանը հարձակվելու է մեզ վրա, չեմ կարողանում ինձ արդեն զսպել ու չհարցնել՝ պայմանավորվե՞լ եք»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա հետաքրքրվել է, թե որտեղի՞ց գիտեն այդ օրը, ժամը, որտեղի՞ց այդ տեղեկատվությունը:
«Երբ գալիս ու ասում եք՝ մենք չլինենք, պատերազմ է լինելու… Ձեզ համար նորություն ունեմ՝ դուք եղել եք, 8 տարի կաք, ու չեմ կարողանում հաշվել, քանի պատերազմ ու հարձակում է եղել պատերազմի վրա։
Երբ ասում եք՝ դուք լինեք, պատերազմ է լինելու։ Ժողովուրդ, էլի նորություն կա ձեզ համար՝ մենք եղել ենք 10 տարի ու պատերազմ չի եղել։ Տեսնո՞ւմ եք տարբերությունը»,- ասել է ընդդիմադիր պատգամավորը։
Մարտի 25-ին նա ասել է, որ ընդդիմադիր ճակատում հանդես եկող քաղաքական ուժերը ներկայում շարժվում են խաղաղության քաղաքականությունը վերանայելու ուղղությամբ՝ հավելելով, որ խոսքը վերաբերում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, գործարար Սամվել Կարապետյանի և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի քաղաքական ուժերին։

Депутат оппозиционной фракции «Армения» Кристине Варданян раскритиковала представителей правящей партии «Гражданский договор» за заявления о возможном нападении Азербайджана.
Выступая в парламенте, она заявила, что больше не может воздерживаться от подобных вопросов.
«Когда вы по дням говорите, что Азербайджан собирается напасть, я не могу не спросить — вы договорились?» — сказала она, сообщает «Panorama.am ».
Варданян поинтересовалась, откуда у властей столь точная информация о дате и времени возможного нападения.
Она также подвергла критике более широкие утверждения правящей силы.
«Когда вы приходите и говорите, что если нас не будет, будет война… У меня для вас новость — вы у власти уже восемь лет, и я не могу сосчитать, сколько войн и нападений произошло.
Когда вы говорите, что если будем мы, будет война — вот еще новость: мы были у власти 10 лет, и войны не было. Видите разницу?» — заявила депутат.
Премьер-министр Никол Пашинян 19 марта заявил, что некоторые политические силы выступают за пересмотр мирной повестки, что, по его словам, может привести к неизбежной войне вскоре после выборов, вероятнее всего осенью — «новой сентябрьской войне с тяжелыми последствиями». Ранее он также заявлял, что не следует продолжать Карабахское движение.