Մայիսի 28-ին Հանրապետության հրապարակում ներկայացվելու է Հայաստանի ձեռք բերած ռազմատեխնիկան։ Այդ մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ նախատեսվող միջոցառումը չի լինելու զորահանդես, այլ դիտարկվելու է որպես հաշվետվություն ՀՀ քաղաքացիներին, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Զորահանդեսը շատ նուրբ երևույթ է ու կարող է տպավորություն ստեղծել խաղաղության օրակարգից շեղվելու, մենք աշխատում ենք միջազգային գործընկերների հետ՝ ներառյալ տարածաշրջանի երկրների հետ, որ նրանք որևէ կերպ դա չընկալեն որպես խաղաղության օրակարգից հրաժարում»,- նշել է Փաշինյանը։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что 28 мая на площади Республики будет представлена новая военная техника, приобретенная страной.
По его словам, мероприятие не будет носить характер военного парада, а станет публичной демонстрацией, рассматриваемой как отчет перед гражданами, сообщает «Aysor.am ».
«Парад — это очень чувствительное явление и может создать впечатление отклонения от мирной повестки. Мы работаем с международными партнерами, включая страны региона, чтобы это не воспринималось как отказ от мирной повестки», — отметил Пашинян.