Մայիսի 28-ին Հանրապետության հրապարակում ներկայացվելու է Հայաստանի ձեռք բերած ռազմատեխնիկան։ Այդ մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ նախատեսվող միջոցառումը չի լինելու զորահանդես, այլ դիտարկվելու է որպես հաշվետվություն ՀՀ քաղաքացիներին, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Զորահանդեսը շատ նուրբ երևույթ է ու կարող է տպավորություն ստեղծել խաղաղության օրակարգից շեղվելու, մենք աշխատում ենք միջազգային գործընկերների հետ՝ ներառյալ տարածաշրջանի երկրների հետ, որ նրանք որևէ կերպ դա չընկալեն որպես խաղաղության օրակարգից հրաժարում»,- նշել է Փաշինյանը։

New military equipment acquired by Armenia will be presented on May 28 at Republic Square, Prime Minister Nikol Pashinyan said.
He stressed that the event will not be a military parade, but rather a public presentation intended as a form of reporting to citizens, Aysor.am reports.
“A parade is a very delicate matter and could create the impression of deviating from the peace agenda. We are working with international partners, including countries in the region, so that this is not perceived as abandoning the peace agenda,” Pashinyan said.