26 Մարտ 2026 - 12:17 AMT
Դեռևս հայտնի չէ, թե երբ կկայանա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։ Փաշինյանն այդ մասին ասել է կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Մարտի 23-ին հրապարակված կառավարության պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվել էր, որ Փաշինյանն ու Ռուսաստանի նախագահը հեռախոսազրույցի ընթացքում պայմանավորվել են առաջիկայում հանդիպել։
«Մենք պայմանավորվել ենք, որ փորձենք փնտրել առիթ, որ խոսակցությունը շարունակենք։ Քանի որ նախընտրական փուլ ենք մտնում, ես ԵԱՏՄ միջոցառումներին չգիտեմ, թե որքանով կմասնակցեմ, հիմա աշխատում ենք, տեսնենք»,- ասել է Փաշինյանը։
Վերջին հանդիպումը Փաշինյանի և Պուտինի միջև կայացել է 2025 թվականի դեկտեմբերի 22-ին Սանկտ Պետերբուրգում։

Пока неизвестно, когда состоится встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина. Об этом Пашинян заявил в беседе с журналистами после заседания правительства, сообщает «Sputnik Армения».
В официальном сообщении правительства от 23 марта отмечалось, что в ходе телефонного разговора Пашинян и Путин договорились встретиться в ближайшее время.
«Мы договорились попытаться найти возможность продолжить разговор. Поскольку мы вступаем в предвыборный этап, я не знаю, в какой степени буду участвовать в мероприятиях ЕАЭС. Сейчас работаем, посмотрим», — сказал Пашинян.