26 Մարտ 2026 - 12:17 AMT
Դեռևս հայտնի չէ, թե երբ կկայանա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը։ Փաշինյանն այդ մասին ասել է կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Մարտի 23-ին հրապարակված կառավարության պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվել էր, որ Փաշինյանն ու Ռուսաստանի նախագահը հեռախոսազրույցի ընթացքում պայմանավորվել են առաջիկայում հանդիպել։
«Մենք պայմանավորվել ենք, որ փորձենք փնտրել առիթ, որ խոսակցությունը շարունակենք։ Քանի որ նախընտրական փուլ ենք մտնում, ես ԵԱՏՄ միջոցառումներին չգիտեմ, թե որքանով կմասնակցեմ, հիմա աշխատում ենք, տեսնենք»,- ասել է Փաշինյանը։
Վերջին հանդիպումը Փաշինյանի և Պուտինի միջև կայացել է 2025 թվականի դեկտեմբերի 22-ին Սանկտ Պետերբուրգում։

26 March 2026 - 15:11 AMT
It is still unclear when Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin will meet. Pashinyan said this during a briefing with journalists after a government session, Sputnik Armenia reported.
A government statement published on March 23 had noted that during a phone call, Pashinyan and Putin agreed to meet in the near future.
“We agreed that we would try to find an opportunity to continue the conversation. Since we are entering a pre-election phase, I am not sure to what extent I will participate in EAEU events. We are working on it now, we will see,” Pashinyan said.
The most recent meeting between Pashinyan and Putin took place on December 22, 2025, in St. Petersburg.