27 Մարտ 2026 - 09:54 AMT
Ըստ հարցումների՝ ընդդիմադիր ուժերն այս պահին հանրագումարում ունեն ավելի շատ ձայներ, քան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը ԱԺ ճեպազրույցների ժամին:
Նա այդպես է պատասխանել այն հարցին, թե ինչու իրենց կողմից հայտարարված հարցումների արդյունքները չեն հրապարակվում, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Քաղաքական ուժը հարցումներ իրականացնում է իր համար, և հրապարակել-չհրապարակելը իր որոշման տիրույթում է։ Մենք հարցումներ իրականացնում ենք մեզ համար՝ տեսնելու, թե մեր որ նարատիվներն ինչպես են աշխատում և որ ուղղությամբ պետք է շարունակենք աշխատանքները։
Եթե ձեզ շատ են հետաքրքրում հարցումների արդյունքները, ապա հրապարակենք մի դրվագ․ ոչ միայն մեր իրականացրած, այլ նաև մյուս հարցումներով Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն չի կարողանում ձևավորել մեծամասնություն, այլ նաև ընդդիմադիր ուժերն այս պահին հանրագումարում ունեն ավելի շատ ձայներ, քան Նիկոլ Փաշինյանը»,-ասել է նա:

According to internal polling, opposition forces currently have more combined support than Prime Minister Nikol Pashinyan, said Kristine Vardanyan, an MP from the Hayastan faction, during a parliamentary briefing.
She was responding to a question about why the results of surveys conducted by their political force are not being published, Aysor.am reports.
“A political force conducts surveys for itself, and whether to publish them or not is within its own discretion. We conduct surveys for ourselves to understand how our narratives are working and in which direction we should continue our efforts.
If you are very interested in the results, then let us share one point: not only according to our surveys, but also others, Nikol Pashinyan is not only unable to form a majority, but opposition forces currently have more combined votes than him,” she said.