27 Մարտ 2026 - 09:54 AMT
Ըստ հարցումների՝ ընդդիմադիր ուժերն այս պահին հանրագումարում ունեն ավելի շատ ձայներ, քան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը ԱԺ ճեպազրույցների ժամին:
Նա այդպես է պատասխանել այն հարցին, թե ինչու իրենց կողմից հայտարարված հարցումների արդյունքները չեն հրապարակվում, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Քաղաքական ուժը հարցումներ իրականացնում է իր համար, և հրապարակել-չհրապարակելը իր որոշման տիրույթում է։ Մենք հարցումներ իրականացնում ենք մեզ համար՝ տեսնելու, թե մեր որ նարատիվներն ինչպես են աշխատում և որ ուղղությամբ պետք է շարունակենք աշխատանքները։
Եթե ձեզ շատ են հետաքրքրում հարցումների արդյունքները, ապա հրապարակենք մի դրվագ․ ոչ միայն մեր իրականացրած, այլ նաև մյուս հարցումներով Նիկոլ Փաշինյանը ոչ միայն չի կարողանում ձևավորել մեծամասնություն, այլ նաև ընդդիմադիր ուժերն այս պահին հանրագումարում ունեն ավելի շատ ձայներ, քան Նիկոլ Փաշինյանը»,-ասել է նա:

Согласно опросам, оппозиционные силы в настоящий момент в совокупности имеют больше голосов, чем премьер-министр Никол Пашинян, заявила депутат фракции «Армения» Кристине Варданян в ходе брифинга в Национальном собрании.
Так она ответила на вопрос о том, почему результаты проводимых ими опросов не публикуются, сообщает «Aysor.am».
«Политическая сила проводит опросы для себя, и публиковать их или нет — находится в пределах ее решения. Мы проводим опросы для себя, чтобы понять, как работают наши нарративы и в каком направлении нам следует продолжать работу.
Если вам очень интересны результаты, то приведу один момент: не только по нашим опросам, но и по другим, Никол Пашинян не только не может сформировать большинство, но и оппозиционные силы на данный момент в совокупности имеют больше голосов, чем он», — заявила она.