ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Փարիզում հանդիպել է ֆրանսիական «Safran Electronics & Defense» ընկերության պաշտպանության գծով ղեկավար Ալեքսանդր Զիգլերի հետ, կողմերը պայմանագիր են ստորագրել:
Մարտի 27-ին Ֆրանսիայի զինված ուժերի և վետերանների հարցերով նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ:
Մարտի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը «Ֆրանսիայի միջազգային ձեռնարկությունների շարժում» կազմակերպությունում հանդիպել է պաշտպանական ոլորտի ֆրանսիական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ֆրանսիական ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր։

Министр обороны Армении Сурен Папикян в Париже встретился с руководителем оборонного направления компании Safran Electronics & Defense Александром Зиглером, по итогам встречи стороны подписали контракт.
27 марта в Министерстве вооруженных сил и по делам ветеранов Франции состоялась торжественная церемония встречи Папикяна с участием военного оркестра и почетного караула.
26 марта Папикян также встретился с представителями французских компаний оборонной отрасли в организации «Движение предприятий Франции» (MEDEF).
В ходе встречи обсуждались вопросы сотрудничества между Министерством обороны Армении и предприятиями французского военно-промышленного комплекса.