ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Փարիզում հանդիպել է ֆրանսիական «Safran Electronics & Defense» ընկերության պաշտպանության գծով ղեկավար Ալեքսանդր Զիգլերի հետ, կողմերը պայմանագիր են ստորագրել:
Մարտի 27-ին Ֆրանսիայի զինված ուժերի և վետերանների հարցերով նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ:
Մարտի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը «Ֆրանսիայի միջազգային ձեռնարկությունների շարժում» կազմակերպությունում հանդիպել է պաշտպանական ոլորտի ֆրանսիական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ֆրանսիական ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր։

27 March 2026 - 14:49 AMT
Armenian Defense Minister Suren Papikyan met in Paris with Alexandre Ziegler, head of defense at Safran Electronics & Defense, where the sides signed a contract.
On March 27, an official welcoming ceremony for Papikyan was held at France’s Ministry for the Armed Forces and Veterans, with the participation of a military band and honor guard.
On March 26, Papikyan also met representatives of French defense companies at the Movement of the Enterprises of France (MEDEF).
During the meeting, issues related to cooperation between Armenia’s Ministry of Defense and French military-industrial enterprises were discussed.