«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է, գործը կազմված է 135 հատորից։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը:
Նա նշել է, որ այդ «հատորներին» ծանոթանալու համար իրենց տրվել էր 15 ժամ:
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը 282 օր ապօրինի կալանավորված է` մեր Մայր Աթոռը պաշտպանող խոսքի համար: Իրավունքից և օրենքից դուրս այս քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվեց: Այն բաղկացած է 135 հատորից: Այդ «հատորներին» ծանոթանալու համար մեզ տրվել էր շուրջ 15 ժամ: Ի դեպ այդ գործողությամբ Քննչականը ևս ընդունեց, այս գործը Սամվել Կարապետյանին չի վերաբերում: Վստահ եղեք՝ սա ևս հաղթահարելու ենք և հաղթանակներ շատ են լինելու։ Իրավունքը պետք է գերակայի: Ազատություն բոլոր քաղբանտարկյալներին…»,-ասվում է գրառման մեջ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲ ընկերության սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի, ինչպես նաև ՀԷՑ տնօրենների քրեական վարույթի նախաքննությունը: Քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին՝ այն հաստատելու և դատարան փոխանցելու համար։

28 Март 2026 - 10:58 AMT
Предварительное следствие по уголовному делу председателя партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна завершено, и оно состоит из 135 томов. Об этом на своей странице в Facebook сообщил адвокат Арам Вардеваян.
Он отметил, что на ознакомление с этими «томами» стороне защиты было предоставлено около 15 часов.
«Председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян уже 282 дня незаконно находится под стражей — за слова в защиту нашей Церкви. Предварительное следствие по этому незаконному уголовному делу завершено. Оно состоит из 135 томов. Нам было предоставлено около 15 часов для ознакомления с этими «томами». Кстати, этим действием Следственный комитет сам признал, что данное дело не касается Самвела Карапетяна. Будьте уверены — мы преодолеем и это, впереди еще много побед. Право должно восторжествовать. Свободу всем политзаключенным…», — говорится в публикации.
Следственный комитет Армении сообщил, что завершено предварительное расследование уголовного производства в отношении Самвела Карапетяна — владельца ЗАО «Электрические сети Армении», а также руководителей компании. Дело с обвинительным заключением направлено надзирающему прокурору для утверждения и передачи в суд.