ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ֆեյսբուքյան տեսանյութում պատասխանել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի հայտարարությանը՝ ներկայացնելով իր գրազի պայմանները։
«Ընդունում եմ ռուսաստանցի օլիգարխի զարմիկի գրազի առաջարկը և գրազ եմ գալիս 1 միլիարդ դոլարի վրա»,-հայտարարել է նա:
Ռուբինյանը պնդել է, որ «Ուժեղ Հայաստանը» ընտրություններից հետո, անկախ ընտրությունների արդյունքներից, ուզում է 100% քվե հավաքեն, իրենց ձայնը տալու է ոչ թե Սամվել Կարապետյանին՝ որպես հաջորդ վարչապետ, այլ մեկ ուրիշ անձի:
«Տեսա, որ Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմի երբեմնի ղեկավարի որդին և համատեղության կարգով ռուսաստանցի օլիգարխի զարմիկը հրապարակային հայտարարել է, որ ինչի վրա մարդիկ ուզում են գրազը գան, որ իրենք ընտրություններից հետո իրենց քվեն չեն տալու այլ մարդու, այլ տալու են Սամվել Կարապետյանին՝ որպես Հայաստանի հաջորդ վարչապետ։
Հրապարակային ընդունում եմ գրազի առաջարկը: Պնդում եմ, որ իրենք ընտրություններից հետո, անկախ ընտրությունների արդյունքներից, ուզում է 100% քվե հավաքեն, իրենց ձայնը տալու են ոչ թե Սամվել Կարապետյանին՝ որպես հաջորդ վարչապետ, այլ այլ մարդու։
Գրազ եմ գալիս 1 միլիարդ դոլարի վրա. պայմանը հետևյալն է, եթե իրենք են պարտվում, 1 միլիարդ դոլար անհապաղ մուծում են ՀՀ պետական բյուջե, այսինքն՝ տալիս են ժողովրդին։ Եթե ես եմ պարտվում, սպիտակ թղթի վրա ինչ ուզում են, թող գրեն, կանեմ, թող գրեն ինքնասպան եղի, ինքնասպան կլինեմ»«-ասել է Ռուբինյանը:
Նա հավելել է, որ եթե 12 ժամում նրանք չհաստատեն գրազը, կֆիքսի, որ նրանք «օդ են, ինչպես իրենց բոլոր ասածները»,-ասել է Ռուբինյանը:
Նարեկ Կարապետյանը Գավառում քաղաքացիների հետ հանդիպմանն ասել է․ «Մեր ուժն իր ձայնը տալու է Սամվել Կարապետյանին՝ որպես Հայաստանի հաջորդ վարչապետի: Ով կասկածի, ասեք Նարեկ Կարապետյանը գրազ է գալիս, ինչ գրազ ուզում են, թող ասեն, ու գրազն էլ դուք կվերցնեք հաղթելուց հետո»:

30 Март 2026 - 12:35 AMT
Вице-спикер Национального собрания Армении Рубен Рубинян ответил на заявление члена совета партии «Сильная Армения» Нарека Карапетяна, представив условия предложенного пари.
«Принимаю предложение о пари от кузена российского олигарха и ставлю 1 миллиард долларов», — заявил он в видео, опубликованном в Facebook.
Рубинян утверждает, что после выборов, независимо от их результатов, «Сильная Армения» не отдаст свой голос Самвелу Карапетяну в качестве следующего премьер-министра, а поддержит другого кандидата.
«Я увидел, что сын бывшего руководителя аппарата Сержа Саргсяна, одновременно являющийся кузеном российского олигарха, публично заявил, что можно заключить любое пари, что после выборов они не отдадут свой голос другому человеку, а отдадут Самвелу Карапетяну как следующему премьер-министру Армении.
Я публично принимаю это пари. Утверждаю, что после выборов, независимо от результатов, даже если они наберут 100% голосов, они не поддержат Самвела Карапетяна как следующего премьер-министра, а другого человека.
Я ставлю 1 миллиард долларов. Условие следующее: если они проиграют, они должны немедленно перечислить 1 миллиард долларов в государственный бюджет Армении, то есть передать его народу. Если проиграю я, пусть напишут на белом листе все, что захотят — если напишут «соверши самоубийство», я это сделаю», — сказал Рубинян.
Он добавил, что если в течение 12 часов они не подтвердят пари, он зафиксирует, что они «пустое место, как и все их заявления».
Нарек Карапетян на встрече с гражданами в Гаваре заявил: «Наша сила отдаст свой голос Самвелу Карапетяну как следующему премьер-министру Армении. Если кто-то сомневается, скажите, что Нарек Карапетян готов спорить — пусть предлагают любое пари, и вы его получите после победы».