«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը արձագանքել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մեղադրանքներին՝ պնդելով, որ ձայնագրությունը մոնտաժված է: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը:
Նա հավելել է, որ «Ուժեղ Հայաստանն» իր գործունեությունը ծավալում է Սահմանադրության և օրենքի շրջանակներում:
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը Հայաստանի առաջատար ընդդիմադիր ուժն է, որը մոբիլիզացնում է հասարակության զգալի մասին և վայելում նրա անվերապահ աջակցությունը, ինչը անհանգստացնում և վախեցնում է իշխանություններին։
Առաջիկա ընտրական գործընթացում միակ աղաղակող ու շարունակական ապօրինի գործողությունը մեր կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի խայտառակ, ակնհայտ ապօրինի, շուրջ տասն ամիսների տևող կալանքն է։
«Ուժեղ Հայաստանն» իր գործունեությունը ծավալում է Սահմանադրության և օրենքի շրջանակներում։ Իշխանությունների ձեռքին գործիք դարձած իրավապահների նկարած անհաջող ֆիլմը և մոնտաժված ձայնագրությունը հայտնի ձեռագիր է։
Ակնհայտ է, որ այն այլևս որևէ մեկին հետաքրքիր չէ, քանի որ բոլորը գիտեն` օրվա իշխանությունները հետապնդում են մարդկանց նույնիսկ մեկ նախադասության համար, իսկ անմեղության կանխավարկածը մոռացված արժեք է»,-ասվում է գրառման մեջ:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ-հետախուզական ստորաբաժանումների կողմից իրականացված գործողությունների արդյունքում Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքում «Մեր ձևով» հասարակական կազմակերպության գրասենյակում խուզարկություններից հետո նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ «տրամադրվող ընտրակաշառքը որպես աշխատավարձ ներկայացնելու» և «բարեգործության վերաբերյալ սահմանված սահմանափակումները խախտելու» համար: Ձերբակալվել է 5 անձ։

Партия «Сильная Армения» отреагировала на обвинения Антикоррупционного комитета, заявив, что представленная по делу аудиозапись является смонтированной. Об этом написала пресс-секретарь партии Марианна Гахраманян на своей странице в Facebook.
Она добавила, что «Сильная Армения» осуществляет свою деятельность в рамках Конституции и закона.
«Партия «Сильная Армения» является ведущей оппозиционной силой в Армении, мобилизующей значительную часть общества и пользующейся его безусловной поддержкой, что вызывает беспокойство и страх у властей.
В предстоящем избирательном процессе единственным вопиющим и продолжающимся незаконным действием является позорное и очевидно незаконное содержание под стражей нашего лидера Самвела Карапетяна, которое длится уже около десяти месяцев.
«Сильная Армения» действует в рамках Конституции и закона. Снятый правоохранительными органами, ставшими инструментом в руках властей, неудачный «фильм» и смонтированная запись — это уже знакомый почерк.
Очевидно, что это уже никого не интересует, поскольку всем известно, что нынешние власти преследуют людей даже за одно предложение, а презумпция невиновности стала забытым принципом», — говорится в заявлении.
Ранее Антикоррупционный комитет Армении сообщил о возбуждении уголовного дела после обысков в офисе НПО «Мер дзевов» в Мецаморе по подозрению в представлении избирательных взяток как заработной платы и нарушении ограничений на благотворительность. Задержаны пять человек.