Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 1-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Այցի շրջանակում Մոսկվայում տեղի կունենա վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը:
Ըստ Կրեմլի տարածած հաղորդագրության՝ կողմերը նախատեսում են քննարկել ռուս-հայկական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրման համագործակցության հարցերը:
Օրակարգում ընդգրկվել են նաև տարածաշրջանային կարևոր թեմաներ, մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տնտեսական, տրանսպորտային և լոգիստիկ կապերի զարգացման հեռանկարները։

31 Март 2026 - 10:56 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 1 апреля отправится с рабочим визитом в Российскую Федерацию, в рамках которого в Москве состоится его встреча с президентом России Владимиром Путиным.
Как сообщает пресс-служба премьер-министра, встреча пройдет в рамках официальной программы визита.
Согласно заявлению Кремля, стороны намерены обсудить текущее состояние и перспективы развития российско-армянского стратегического партнерства и союзнических отношений, а также вопросы сотрудничества в рамках евразийской интеграции.
В повестку также включены важные региональные темы, в частности перспективы развития экономических, транспортных и логистических связей на Южном Кавказе.