1 Ապրիլ 2026 - 10:38 AMT
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության նախաձեռնությամբ ապրիլի 2-ին, ժամը 11:00-ին, նիստերի դահլիճում նախատեսվում են խորհրդարանական լսումներ՝ «Պետություն-ազգային եկեղեցի հարաբերությունների ներկա վիճակի առնչությամբ» ԱԺ հայտարարության վերաբերյալ։
Մարտի 30-ին կայացած պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել նույն թեմայով խմբակցության նախաձեռնած հայտարարության նախագիծը, հայտնում է Factor.am-ը:
Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արուսյակ Ջուլհակյանը տեղեկացրել է, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը հայտնել է՝ իրենց նախաձեռնությամբ ապրիլի 2-ին կազմակերպվելու են խորհրդարանական լսումներ, և դրանց արդյունքներով հնարավոր է անհրաժեշտություն առաջանա վերանայել հայտարարության տեքստը։

По инициативе фракции «Честь имею» 2 апреля в 11:00 в зале заседаний Национального собрания состоятся парламентские слушания по теме текущего состояния отношений между государством и церковью.
Слушания будут посвящены проекту заявления парламента по этому вопросу, сообщает «Factor.am ».
Ранее данный вопрос был включен в повестку заседания постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам от 30 марта.
Заместитель председателя комиссии Арусяк Джулхакян сообщила, что руководитель фракции Айк Мамиджанян заявил о проведении слушаний 2 апреля по их инициативе, и по их итогам может возникнуть необходимость пересмотра текста заявления.