1 Ապրիլ 2026 - 12:30 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, անդրադառնալով ներքաղաքական իրավիճակին, ասել է, որ այսօր 2 մեծ այլընտրանք կա:
«Մեր հասարակությունը պետք է որոշի՝ կամ Նիկոլ Փաշինյանն է, կամ Սամվել Կարապետյանը»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա հավելել է, որ եթե ուզում ենք փոխել երկրի ընթացքը, «պետք է ընտրել «Ուժեղ Հայաստանի» նախագահ Սամվել Կարապետյանին»:
«Որոշենք, եթե ուզում ենք շարունակել այս անկայուն վիճակը, եթե ուզում ենք ամեն ինչ նույնը մնա, տարբերակը կա; Եթե ուզում ենք փոխել մեր երկրի ընթացքը, բերել իրական երաշխավորված խաղաղություն, բերել նորմալ տնտեսական ծրագիր մարզերն աղքատությունից հանելու համար, ընտրում ենք Կարապետյանին»,- նշել է Կարապետյանը։

Member of the Strong Armenia party council Narek Karapetyan, speaking to Armenia TV, said that the country currently faces two major political alternatives.
“Our society must decide—either Nikol Pashinyan or Samvel Karapetyan,” he said, according to «Panorama.am ».
He added that if the goal is to change the country’s trajectory, voters should support Samvel Karapetyan, the leader of the Strong Armenia party.
“We must decide: if we want to continue this unstable situation and keep everything the same, that option exists. If we want to change our country’s course, bring real guaranteed peace, and implement a proper economic program to lift regions out of poverty, then we choose Karapetyan,” Karapetyan said.