1 Ապրիլ 2026 - 12:30 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, անդրադառնալով ներքաղաքական իրավիճակին, ասել է, որ այսօր 2 մեծ այլընտրանք կա:
«Մեր հասարակությունը պետք է որոշի՝ կամ Նիկոլ Փաշինյանն է, կամ Սամվել Կարապետյանը»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա հավելել է, որ եթե ուզում ենք փոխել երկրի ընթացքը, «պետք է ընտրել «Ուժեղ Հայաստանի» նախագահ Սամվել Կարապետյանին»:
«Որոշենք, եթե ուզում ենք շարունակել այս անկայուն վիճակը, եթե ուզում ենք ամեն ինչ նույնը մնա, տարբերակը կա; Եթե ուզում ենք փոխել մեր երկրի ընթացքը, բերել իրական երաշխավորված խաղաղություն, բերել նորմալ տնտեսական ծրագիր մարզերն աղքատությունից հանելու համար, ընտրում ենք Կարապետյանին»,- նշել է Կարապետյանը։

1 Апрель 2026 - 13:16 AMT
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян в интервью телеканалу «Армения» заявил, что сегодня в стране существуют две основные политические альтернативы.
«Наше общество должно решить — либо Никол Пашинян, либо Самвел Карапетян», — сказал он, сообщает «Panorama.am ».
Он добавил, что если цель — изменить курс страны, необходимо выбрать лидера партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна.
«Нужно определиться: если мы хотим продолжать эту нестабильную ситуацию и оставить все как есть — такой вариант есть. Если хотим изменить курс страны, добиться реального гарантированного мира и реализовать нормальную экономическую программу для вывода регионов из бедности, тогда выбираем Карапетяна», — заявил Карапетян.