1 Ապրիլ 2026 - 13:33 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն։ Վնուկովո օդանավակայանում նրան դիմավորել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը։
Կրեմլում կայանալու է Փաշինյանի հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
ՀՀ պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանը, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին, վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը, այլ պաշտոնյաներ:
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն ասել էր տեղի կունենա Պուտին-Փաշինյան առանձնազրույց։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ նախատեսվող հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են հայ-ռուսական հարաբերությունների ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի զարգացումը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Russia on a working visit. He was welcomed at Vnukovo Airport by Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin.
A meeting between Pashinyan and Russian President Vladimir Putin is scheduled to take place at the Kremlin.
The Armenian delegation includes Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, Prime Minister’s spokesperson Nazeli Baghdasaryan, and other officials.
Earlier, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said that a one-on-one meeting between Putin and Pashinyan would be held.
According to the Kremlin press service, the talks are expected to cover the current state and future development of Armenian-Russian relations, as well as a number of regional issues, including the development of economic and transport links in the South Caucasus.