Փետրվարի 28-ից մինչև ապրիլի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում Իրանից Հայաստանի տարածքով տեղափոխվել է 60 երկրի քաղաքացի, հայտնում է ԱԳՆ-ն:
Հարևան պետություններից նշվել են Վրաստանը, Իրանը և Թուրքիան։
Ամերիկյան մայրցամաքից ընդգրկվել են ԱՄՆ-ն, Գայանան, Դոմինիկան, Կանադան, Մեքսիկան և Ուրուգվայը։
Եվրոպական երկրների շարքում ընդգրկվել են Ավստրիան, Դանիան, Գերմանիան, Իտալիան, Լատվիան, Խորվաթիան, Կիպրոսը, Հունաստանը, Միացյալ Թագավորությունը, Նիդերլանդները, Նորվեգիան, Շվեդիան, Շվեյցարիան, Պորտուգալիան, Ռումինիան, Սերբիան, Ուկրաինան, Ֆինլանդիան և Ֆրանսիան։
Եվրասիական և Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջաններից նշվել են Ավստրալիան, Բանգլադեշը, Բելառուսը, Թուրքմենստանը, Հնդկաստանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Նեպալը, Նոր Զելանդիան, Շրի Լանկան, Չինաստանը, Պակիստանը, Տաջիկստանը, Վիետնամը, Ռուսաստանը, Ուզբեկստանը և Ֆիլիպինները։
Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրների թվում ընդգրկվել են Բահրեյնը, Գվինեան, Եգիպտոսը, Եթովպիան, Եմենը, Զիմբաբվեն, Իրաքը, Լիբանանը, Կոմորոսը, Հարավային Աֆրիկան, Մարոկկոն, Նիգերիան, Սիերա Լեոնեն, Սիրիան և Քուվեյթը։
Անհրաժեշտության դեպքում Հայաստանի կողմից ցուցաբերվել է աջակցություն մուտքի արտոնագրերի տրամադրման գործընթացում։

Between February 28 and April 1, citizens of 60 countries were transported from Iran through the territory of Armenia, the Foreign Ministry reported.
Among neighboring states, Georgia, Iran, and Turkey were listed.
From the Americas, those included were the U.S., Guyana, Dominica, Canada, Mexico, and Uruguay.
Among European countries were Austria, Denmark, Germany, Italy, Latvia, Croatia, Cyprus, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Norway, Sweden, Switzerland, Portugal, Romania, Serbia, Ukraine, Finland, and France.
From Eurasian and Asia-Pacific regions, the countries included Australia, Bangladesh, Belarus, Turkmenistan, India, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Nepal, New Zealand, Sri Lanka, China, Pakistan, Tajikistan, Vietnam, Russia, Uzbekistan, and the Philippines.
From the Middle East and Africa, the list included Bahrain, Guinea, Egypt, Ethiopia, Yemen, Zimbabwe, Iraq, Lebanon, Comoros, South Africa, Morocco, Nigeria, Sierra Leone, Syria, and Kuwait.
Where necessary, Armenia provided assistance in obtaining entry visas.
On February 28, Israel and the U.S. carried out airstrikes on Iran, resulting in the death of Iran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei. Iran retaliated against Israel and Persian Gulf states hosting U.S. bases.