3 Ապրիլ 2026 - 07:24 AMT
Դադարեցվել են «Հայաստան» խմբակցության անդամ Թադևոս Ավետիսյանի պատգամավորական լիազորությունները: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է արձանագրությունը:
«Հիմք ընդունելով պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը և առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի և 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջներով դադարած համարել «Հայաստան» խմբակցության համապետական ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանի պատգամավորի լիազորությունները»,- ասվում է արձանագրության մեջ:
Թադևոս Ավետիսյանը մարտի 26-ին ընտրվել է Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի անդամ։ Նույն օրը նա ներկայացրել է նաև պատգամավորական լիազորություններից հրաժարվելու դիմում։

3 Апрель 2026 - 07:54 AMT
Полномочия депутата от фракции «Армения» Тадевоса Аветисяна прекращены. Председатель Национального собрания Ален Симонян подписал соответствующий протокол.
«Руководствуясь заявлением депутата об отставке, а также требованиями пункта 6 части 1 статьи 154 и пункта 2 части 2 статьи 155 Конституционного закона “Регламент Национального собрания”, считать прекращенными полномочия депутата Тадевоса Аветисяна, избранного по общегосударственному избирательному списку фракции “Армения”», — говорится в протоколе.
26 марта Аветисян был избран членом Комиссии по защите конкуренции и прав потребителей. В тот же день он подал заявление о сложении депутатских полномочий.