ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի նախագիծը՝ Ազգային ժողովի 2026 թվականի հերթական ընտրությունների համար։
Առաջին մասում ընդգրկված է 283 անդամ: Ցուցակի առաջին հորիզոնականներում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, ՊՆ ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը, էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը և այլք։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի 2-րդ մասում ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների անուններն են:
Նախաբանում, որպես ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ և վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, դիմելով քաղաքացիներին, նշել է, որ իրենց աջակցությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» կատարել է ստանձնած մեծագույն առաքելությունը և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել, որով Հայաստանի համար բացվել է խաղաղ զարգացման դարաշրջանը։
«Հունիսի 7–ին կայանալիք ընտրություններում Ձեզ հետ միասին մենք մի խնդիր ունենք լուծելու․ պետք է տեր կանգնենք Խաղաղությանը, որը նոր է, մանուկ է, դեռևս խոցելի է և մեր ամենօրյա խնամքի կարիքն ունի»,-նշել է Փաշինյանը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал на своей странице в Facebook проект предвыборного списка партии «Гражданский договор» для очередных выборов в Национальное собрание 2026 года.
В первую часть включены 283 члена.
На первых позициях списка находятся премьер-министр Никол Пашинян, министр иностранных дел Арарат Мирзоян, министр здравоохранения Анаит Аванесян, министр обороны Сурен Папикян, министр экономики Геворг Папоян, министр юстиции Србуи Галян, вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян и другие.
Во второй части предвыборного списка партии «Гражданский договор» указаны имена представителей национальных меньшинств.
В предисловии Никол Пашинян, обращаясь к гражданам как премьер-министр Армении, председатель правления партии «Гражданский договор» и кандидат в премьер-министры, заявил, что при их поддержке «Гражданский договор» выполнил взятую на себя важнейшую миссию и между Арменией и Азербайджаном был установлен мир, что открыло для Армении эпоху мирного развития.
«На выборах, которые состоятся 7 июня, нам вместе с вами предстоит решить одну задачу: мы должны защитить Мир, который еще нов, еще младенец, все еще уязвим и нуждается в нашей ежедневной заботе», — отметил Пашинян.