8 Ապրիլ 2026 - 08:16 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ անդրադառնալով իրեն ուղղված կոչերին։
«Կալուգացի Սամվելն իր խոսնակների միջոցով ինձ հորդորում է չվախենալ։ Ախր ոնց չվախենամ, վախենում եմ մինչև տարվա վերջ միլիարդատերից դառնաս բոմժ»,-ասել է նա:
Նրան պատասխանել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Ահա թե ինչ է լինում, երբ հոգով բոմժը դառնում է վարչապետ: Դա, օրինակ, վարչապետի խոսո՞ւյթ է, ժողովուրդ»,- հայտարարել է Կարապետյանը։
Ավելի վաղ Նարեկ Կարապետյանը, դիմելով, Փաշինյանին, ասել էր․ «Ցիլոյով մարդ, մի վախեցիր Սամվել Կարապետյանից, ինքը դուրս գա՝ մի երկու բան ունի քեզ ասելու»:

8 Апрель 2026 - 09:55 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал на своей странице в Facebook видео, в котором отреагировал на обращения в свой адрес.
«Калужский Самвел через своих спикеров призывает меня не бояться. Но как мне не бояться? Я боюсь, что к концу года ты из миллиардера превратишься в бомжа», — заявил он.
Ему ответил член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
«Вот что происходит, когда бомж по духу становится премьер-министром. Это, например, речь премьер-министра?» — заявил Карапетян.
Ранее, обращаясь к Пашиняну, Нарек Карапетян сказал: «Будь мужчиной, не бойся Самвела Карапетяна, пусть он выйдет — у него есть, что тебе сказать».