Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Արտեմ Ասատրյանը, Պետական գույքի կառավարման վարչության նախկին պետ Արման Սահակյանը, ինչպես նաև նույն քրեական գործի շրջանակում ձերբակալված մյուս անձինք ազատ են արձակվել, նրանց նկատմամբ կիրառվել է խափանման միջոց՝ գրավ և երկրից բացակայելու արգելք։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ մեղադրյալների կողմից արդեն վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասի մի մասը, տեղեկացնում է Factor.am-ը:
Արտեմ Ասատրյանը, Արման Սահակյանը և այլ նախկին պաշտոնյաներ ապրիլի 8-ին ձերբակալվել էին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում։
Սահակյանին մեղադրանք էր առաջադրվել դեռ 2020 թվականին, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել էր 5 մլն դրամ գրավը։ 2024 թվականի հուլիսի 1-ին պարզվել էր, որ Սահակյանը վերականգնել է պետությանը պատճառված 178 մլն դրամ վնասը։
2025-ի հունվարին դատարանի որոշմամբ Արման Սահակյանը չէր կալանավորվել, և նրա նկատմամբ կիրառվել էր այլընտրանքային խափանման միջոց՝ վարչական հսկողություն։

Бывший министр труда и социальных вопросов Артем Асатрян, бывший начальник управления государственного имущества Арман Саакян, а также другие лица, задержанные в рамках того же уголовного дела, освобождены. В отношении них избрана мера пресечения в виде залога и запрета на выезд из страны.
В Антикоррупционном комитете сообщили, что часть ущерба, причиненного государству, уже возмещена обвиняемыми, сообщает «Factor.am ».
Артем Асатрян, Арман Саакян и другие бывшие должностные лица были задержаны 8 апреля в рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом.
Арману Саакяну обвинение было предъявлено еще в 2020 году, и в качестве меры пресечения был применен залог в размере 5 млн драмов. 1 июля 2024 года было установлено, что он возместил государству ущерб в размере 178 млн драмов.
В январе 2025 года суд принял решение не арестовывать Саакяна, применив в отношении него альтернативную меру пресечения — административный надзор.