Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Արտեմ Ասատրյանը, Պետական գույքի կառավարման վարչության նախկին պետ Արման Սահակյանը, ինչպես նաև նույն քրեական գործի շրջանակում ձերբակալված մյուս անձինք ազատ են արձակվել, նրանց նկատմամբ կիրառվել է խափանման միջոց՝ գրավ և երկրից բացակայելու արգելք։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ մեղադրյալների կողմից արդեն վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասի մի մասը, տեղեկացնում է Factor.am-ը:
Արտեմ Ասատրյանը, Արման Սահակյանը և այլ նախկին պաշտոնյաներ ապրիլի 8-ին ձերբակալվել էին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում։
Սահակյանին մեղադրանք էր առաջադրվել դեռ 2020 թվականին, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել էր 5 մլն դրամ գրավը։ 2024 թվականի հուլիսի 1-ին պարզվել էր, որ Սահակյանը վերականգնել է պետությանը պատճառված 178 մլն դրամ վնասը։
2025-ի հունվարին դատարանի որոշմամբ Արման Սահակյանը չէր կալանավորվել, և նրա նկատմամբ կիրառվել էր այլընտրանքային խափանման միջոց՝ վարչական հսկողություն։

9 April 2026 - 13:17 AMT
Former Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan, former head of the State Property Management Department Arman Sahakyan, and others detained within the same criminal case have been released. A preventive measure of bail and a ban on leaving the country has been applied to them.
The Anti-Corruption Committee reported that part of the damage caused to the state has already been compensated by the accused, according to Factor.am .
Artem Asatryan, Arman Sahakyan, and other former officials were detained on April 8 within the framework of a criminal proceeding investigated by the Anti-Corruption Committee.
Arman Sahakyan had been charged as early as 2020, and a bail of 5 million drams had been set as a preventive measure. On July 1, 2024, it was established that he had compensated 178 million drams in damages to the state.
In January 2025, a court decided not to detain Sahakyan, instead applying an alternative preventive measure—administrative supervision.