ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի միանա երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ հնարավոր կոալիցիային, սակայն չի բացառել համագործակցությունը Սամվել Կարապետյանի հետ։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով կոալիցիոն հնարավորություններին՝ Ծառուկյանը հաստատել է իր դիրքորոշումը նախկինների հետ համագործակցության բացառման վերաբերյալ։
«Այո»,- պատասխանել է նա՝ հարցին, թե արդյոք նույնիսկ իշխանափոխության դեպքում չի համագործակցի նախկինների հետ, հայտնում է Արմենպրեսը:
Հարցին, թե արդյոք կփոխի դիրքորոշումը, եթե խորհրդարանում ընդդիմության հաղթանակը կախված լինի իր որոշումից, Ծառուկյանը պատասխանել է․ «Եթե Քոչարյանը պետք է լինի վարչապետ, ոչ։ Իսկ Կարապետյանի դեպքում կքննարկենք»։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը համագումարի ընթացքում հաստատել է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու ընտրական ցուցակը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
Համագումարը հաստատել է ցուցակի առաջին երեք տասնյակ թեկնածուներին, որոնց գլխավորում է կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։

Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan said he would not join a possible coalition with the second president, Robert Kocharyan, but did not rule out cooperation with Samvel Karapetyan.
“Yes,” Tsarukyan replied when asked whether he would refuse to cooperate with former authorities even in the event of a change of power, Armenpress reports.
Asked whether he would reconsider his stance if the opposition’s victory in parliament depended on his decision, Tsarukyan said: “If Kocharyan is to be prime minister, no. In Karapetyan’s case, we will discuss it.”
The Prosperous Armenia Party approved its electoral list for the upcoming parliamentary elections during its congress, Tsarukyan’s press secretary Iveta Tonoyan said on Facebook.
The congress confirmed the first three dozen candidates on the list, headed by party leader Gagik Tsarukyan.