ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի միանա երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ հնարավոր կոալիցիային, սակայն չի բացառել համագործակցությունը Սամվել Կարապետյանի հետ։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով կոալիցիոն հնարավորություններին՝ Ծառուկյանը հաստատել է իր դիրքորոշումը նախկինների հետ համագործակցության բացառման վերաբերյալ։
«Այո»,- պատասխանել է նա՝ հարցին, թե արդյոք նույնիսկ իշխանափոխության դեպքում չի համագործակցի նախկինների հետ, հայտնում է Արմենպրեսը:
Հարցին, թե արդյոք կփոխի դիրքորոշումը, եթե խորհրդարանում ընդդիմության հաղթանակը կախված լինի իր որոշումից, Ծառուկյանը պատասխանել է․ «Եթե Քոչարյանը պետք է լինի վարչապետ, ոչ։ Իսկ Կարապետյանի դեպքում կքննարկենք»։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը համագումարի ընթացքում հաստատել է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու ընտրական ցուցակը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
Համագումարը հաստատել է ցուցակի առաջին երեք տասնյակ թեկնածուներին, որոնց գլխավորում է կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։

Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил, что не будет участвовать в возможной коалиции со вторым президентом Робертом Кочаряном, однако не исключил сотрудничества с Самвелом Карапетяном.
«Да», — ответил он на вопрос, откажется ли от сотрудничества с бывшими властями даже в случае смены власти, сообщает «Арменпресс».
Отвечая на вопрос, изменит ли он позицию, если победа оппозиции в парламенте будет зависеть от его решения, Царукян отметил: «Если Кочарян должен быть премьер-министром — нет. В случае Карапетяна обсудим».
Партия «Процветающая Армения» на своем съезде утвердила избирательный список для участия в предстоящих парламентских выборах, сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь Царукяна Ивета Тоноян.
Съезд утвердил первые три десятка кандидатов списка, который возглавляет председатель партии Гагик Царукян.