11 Ապրիլ 2026 - 06:44 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը 7 ամսվա կալանքից և խոսքի սահմանափակումից հետո առաջին անգամ ուղերձով կդիմի ապրիլի 11-ին կայանալիք հանրահավաքի մասնակիցներին: Այդ մասին ֆեյսբուքյան տեսաուղերձում հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը:
«Վաղը ժամը 5–ին Օպերայի հրապարակում բոլորս կլսենք Սամվել Կարապետյանի ուղերձը, և դա կբերի փոփոխություն մեր երկրում։ Հայաստանում փոփոխությունները սկսվում են, և դրանք առաջնորդում է Սամվել Կարապետյանը»,–ասել է Կարապետյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով Կարապետյանի վերաբերյալ իր նախկին հայտարարությանը, ասել էր, որ Ակնհայտ է, որ գործարար «Սամվել Կարապետյանն իր ստանձնած պարտավորությունները չի կատարելու, և ակնհայտ է, որ այդ ամբողջ ունեցվածքն իր ձեռքից վերցվելու է»:
Ավելի վաղ Փաշինյանը գրել էր․ «Կալուգացի Սամվելն իր խոսնակների միջոցով ինձ հորդորում է չվախենալ։ Ախր ոնց չվախենամ, վախենում եմ մինչև տարվա վերջ միլիարդատերից դառնաս բոմժ»:

Самвел Карапетян направит обращение участникам митинга, который состоится 11 апреля на площади Свободы.
Председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян впервые после семи месяцев заключения и ограничений на высказывания обратится к участникам акции. Об этом в видеосообщении в Facebook заявил член совета партии Нарек Карапетян.
«Завтра в 17:00 на площади Оперы мы все услышим обращение Самвела Карапетяна, и это приведет к изменениям в нашей стране. В Армении начинаются изменения, и их ведет Самвел Карапетян», — заявил Карапетян.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопросы журналистов, комментируя свои прежние заявления о Карапетяне, отметил, что очевидно, что бизнесмен «не будет выполнять взятые на себя обязательства, и очевидно, что все это имущество будет у него изъято».
Ранее Пашинян писал: «Калужский Самвел через своих спикеров призывает меня не бояться. Как же мне не бояться? Боюсь, что к концу года ты из миллиардера превратишься в бомжа».