11 Ապրիլ 2026 - 08:43 AMT
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորները կմասնակցեն ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի մի շարք մշտական հանձնաժողովների նիստերին։ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է համապատասխան կարգադրությունը:
Խոսքը վերաբերում է էկոնոմիկայի և ֆինանսների, գիտության և կրթության, ինչպես նաև մշակույթի, տեղեկատվության, տուրիզմի և սպորտի հարցերով հանձնաժողովների նիստերի մասին է։
Նիստերին մասնակցելու նպատակով Սանկտ Պետերբուրգ են գործուղվել Ազգային ժողովի պատգամավորներ Ալեքսեյ Սանդիկովը, Շիրակ Թորոսյանը, Գեղամ Նազարյանը, ինչպես նաև պատվիրակության քարտուղար, ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության միջազգային կազմակերպությունների բաժնի գլխավոր մասնագետ Սոֆյա Մնացականյանը։

Депутаты Национального собрания Армении примут участие в заседаниях ряда постоянных комиссий Межпарламентской ассамблеи СНГ.
Соответствующее распоряжение подписал председатель Национального собрания Ален Симонян.
Речь идет о комиссиях по вопросам экономики и финансов, науки и образования, а также культуры, информации, туризма и спорта.
Для участия в заседаниях в Санкт-Петербург командированы депутаты Алексей Сандыков, Ширак Торосян, Гегам Назарян, а также секретарь делегации, главный специалист отдела международных организаций управления внешних связей аппарата Национального собрания Софья Мнацаканян.