«Միասնության թևեր» կուսակցությունն արդեն գրանցվել է և մասնակցելու է 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ Այդ մասին ասվում է կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում։
«Մեր կուսակցության ընտրական ցուցակում կընդգրկվեն մեր արժեքները կիսող թեկնածուներ։ Մեր արժեքներն ու մոտեցումները հստակ են՝ արդարություն, խաղաղություն, իրավունքի գերակայություն, թափանցիկ պետություն և խելամիտ որոշումներ՝ պոպուլիզմի փոխարեն։
Մենք համոզված ենք, որ բարդ խնդիրները պահանջում են մասնագիտական և մտածված պատասխաններ, ոչ թե լոզունգներ։
Այսօր, դեռևս մինչև ընտրարշավի պաշտոնական մեկնարկը, ըստ տարբեր սոցիոլոգիական տվյալների, կուսակցությունը վստահաբար վաղուց հաղթահարել է անցողիկ շեմը, իսկ մարդկանց վստահությունը շարունակում է աճել։ Այն ուժի համար, որի գլխավոր ռեսուրսը ոչ թե մեծ բյուջեն է կամ վարչական լծակները, այլ ճշմարտությունն ու արժանապատվությունը, սա ազնիվ և լավ մեկնարկ է։
Արդարությունը գալիս է, միացե՛ք մեզ․ միասին կգտնենք խելամիտ լուծումներ մեր երկրի բոլոր խնդիրների համար»,-ասվում է հայտարարության մեջ։
Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը ստորագրել էին համագործակցության հուշագիր՝ հավաստելով իրենց պատրաստակամությունը` մեկ միասնական ճակատով հանդես գալու հունիսի 7-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին, սակայն ապրիլի սկզբին հայտարարվեց, որ համագործակցությունը դադարեցվում է:

The Wings of Unity party has officially been registered and will participate in the 2026 parliamentary elections, according to a statement on the party’s Facebook page.
“Our party’s electoral list will include candidates who share our values. Our principles and approaches are clear: justice, peace, rule of law, a transparent state, and rational decisions instead of populism.
We believe that complex problems require professional and thoughtful solutions, not slogans.
Even today, before the official start of the campaign, according to various sociological data, the party has already confidently surpassed the electoral threshold, and public trust continues to grow. For a political force whose main resource is not a large budget or administrative leverage, but truth and dignity, this is an honest and strong start.
Justice is coming. Join us. Together we will find rational solutions to all the problems facing our country,” the statement said.
On February 27, the Wings of Unity political initiative and the Hayakve national civic union signed a memorandum of cooperation, confirming their readiness to participate in the nationwide elections on June 7 with a unified front. However, in early April, it was announced that the cooperation had been terminated.