«Միասնության թևեր» կուսակցությունն արդեն գրանցվել է և մասնակցելու է 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ Այդ մասին ասվում է կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում։
«Մեր կուսակցության ընտրական ցուցակում կընդգրկվեն մեր արժեքները կիսող թեկնածուներ։ Մեր արժեքներն ու մոտեցումները հստակ են՝ արդարություն, խաղաղություն, իրավունքի գերակայություն, թափանցիկ պետություն և խելամիտ որոշումներ՝ պոպուլիզմի փոխարեն։
Մենք համոզված ենք, որ բարդ խնդիրները պահանջում են մասնագիտական և մտածված պատասխաններ, ոչ թե լոզունգներ։
Այսօր, դեռևս մինչև ընտրարշավի պաշտոնական մեկնարկը, ըստ տարբեր սոցիոլոգիական տվյալների, կուսակցությունը վստահաբար վաղուց հաղթահարել է անցողիկ շեմը, իսկ մարդկանց վստահությունը շարունակում է աճել։ Այն ուժի համար, որի գլխավոր ռեսուրսը ոչ թե մեծ բյուջեն է կամ վարչական լծակները, այլ ճշմարտությունն ու արժանապատվությունը, սա ազնիվ և լավ մեկնարկ է։
Արդարությունը գալիս է, միացե՛ք մեզ․ միասին կգտնենք խելամիտ լուծումներ մեր երկրի բոլոր խնդիրների համար»,-ասվում է հայտարարության մեջ։
Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը ստորագրել էին համագործակցության հուշագիր՝ հավաստելով իրենց պատրաստակամությունը` մեկ միասնական ճակատով հանդես գալու հունիսի 7-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին, սակայն ապրիլի սկզբին հայտարարվեց, որ համագործակցությունը դադարեցվում է:

15 Апрель 2026 - 09:44 AMT
Партия «Крылья единства» официально зарегистрирована и примет участие в парламентских выборах 2026 года. Об этом говорится в заявлении на странице партии в Facebook.
«В избирательный список нашей партии будут включены кандидаты, разделяющие наши ценности. Наши принципы и подходы ясны — справедливость, мир, верховенство права, прозрачное государство и взвешенные решения вместо популизма.
Мы убеждены, что сложные задачи требуют профессиональных и продуманных ответов, а не лозунгов.
Уже сегодня, до официального старта избирательной кампании, по данным различных социологических исследований, партия уверенно преодолела проходной порог, а доверие граждан продолжает расти. Для силы, главным ресурсом которой являются не крупный бюджет или административные рычаги, а правда и достоинство, это честный и хороший старт.
Справедливость приходит — присоединяйтесь к нам. Вместе мы найдем разумные решения всех проблем нашей страны», — говорится в заявлении.
27 февраля политическая инициатива «Крылья единства» и национальное гражданское объединение «Айакве» подписали меморандум о сотрудничестве, подтвердив готовность выступить единым фронтом на общенациональных выборах 7 июня. Однако в начале апреля было объявлено о прекращении сотрудничества.