15 Ապրիլ 2026 - 14:53 AMT
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչներ Արայիկ Հարությունյանը, Վահագն Ալեքսանյանը և Արուսյակ Ջուլհակյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով են ներկայացրել կուսակցության ընտրական ցուցակը՝ հունիսի 7-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու համար՝ կից ներկայացնելով նաև օրենքով պահանջվող մյուս փաստաթղթերը։
ՔՊ-ն առաջին քաղաքական ուժն է, որը ներկայացրել է իր ընտրացուցակը ԿԸՀ, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Շնորհակալ ենք, որ հանգիստ օր եք բերել»,- ասել է ԿԸՀ նախագահի տեղակալ Արմեն Սմբատյանը՝ դիմելով կուսակցության ներկայացուցիչներին։
Լրագրողների հետ զրույցում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական շտաբի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է, որ ընտրացուցակում ընդգրկված են 283 թեկնածու, և անհրաժեշտ փաստաթղթերը նախապես ներբեռնվել են էլեկտրոնային համակարգում։
«Վստահ եմ, որ խնդիրը կլուծենք, վերջին մեր շփումները հանրության հետ ցույց են տալիս, որ մենք ունենք նման հնարավորություն»,- նշել է Արայիկ Հարությունյանը։
ԿԸՀ հաստատված ժամանակացույցի համաձայն՝ կուսակցությունների և դաշինքների ընտրական ցուցակների գրանցումը իրականացվում է ապրիլի 23-ից մինչև մայիսի 3-ը՝ ժամը 18։00-ն։
Նախընտրական քարոզչությունը նախատեսվում է սկսել մայիսի 8-ից և շարունակել մինչև հունիսի 5-ը՝ ժամը 24:00-ը։

Партия «Гражданский договор» первой из политических сил представила свой избирательный список для участия в парламентских выборах 7 июня.
Представители партии — Араик Арутюнян, Ваагн Алексанян и Арусяк Джулхакян — передали список в Центральную избирательную комиссию, приложив также все предусмотренные законом документы.
Как сообщает «Panorama.am », партия стала первой, кто подал список в ЦИК.
В беседе с журналистами глава предвыборного штаба партии Араик Арутюнян сообщил, что в список включены 283 кандидата, а все необходимые документы заранее загружены в электронную систему.
«Я уверен, что мы справимся с задачей, наши последние контакты с обществом показывают, что у нас есть такая возможность», — отметил Арутюнян.
Согласно утвержденному графику ЦИК, регистрация списков партий и блоков будет проходить с 23 апреля по 3 мая до 18:00.