15 Ապրիլ 2026 - 14:53 AMT
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչներ Արայիկ Հարությունյանը, Վահագն Ալեքսանյանը և Արուսյակ Ջուլհակյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով են ներկայացրել կուսակցության ընտրական ցուցակը՝ հունիսի 7-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու համար՝ կից ներկայացնելով նաև օրենքով պահանջվող մյուս փաստաթղթերը։
ՔՊ-ն առաջին քաղաքական ուժն է, որը ներկայացրել է իր ընտրացուցակը ԿԸՀ, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Շնորհակալ ենք, որ հանգիստ օր եք բերել»,- ասել է ԿԸՀ նախագահի տեղակալ Արմեն Սմբատյանը՝ դիմելով կուսակցության ներկայացուցիչներին։
Լրագրողների հետ զրույցում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական շտաբի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է, որ ընտրացուցակում ընդգրկված են 283 թեկնածու, և անհրաժեշտ փաստաթղթերը նախապես ներբեռնվել են էլեկտրոնային համակարգում։
«Վստահ եմ, որ խնդիրը կլուծենք, վերջին մեր շփումները հանրության հետ ցույց են տալիս, որ մենք ունենք նման հնարավորություն»,- նշել է Արայիկ Հարությունյանը։
ԿԸՀ հաստատված ժամանակացույցի համաձայն՝ կուսակցությունների և դաշինքների ընտրական ցուցակների գրանցումը իրականացվում է ապրիլի 23-ից մինչև մայիսի 3-ը՝ ժամը 18։00-ն։
Նախընտրական քարոզչությունը նախատեսվում է սկսել մայիսի 8-ից և շարունակել մինչև հունիսի 5-ը՝ ժամը 24:00-ը։

15 April 2026 - 15:06 AMT
Armenia’s ruling Civil Contract party has become the first political force to submit its electoral list for the June 7 parliamentary elections.
Representatives of the Civil Contract party — Arayik Harutyunyan, Vahagn Aleksanyan, and Arusyak Julhakyan — submitted the party’s electoral list to the Central Election Commission, along with other documents required by law.
According to Panorama.am , Civil Contract is the first political force to present its list to the CEC.
Speaking to journalists, Civil Contract’s campaign headquarters chief Arayik Harutyunyan said the list includes 283 candidates, with all required documents uploaded in advance to the electronic system.
“I am confident we will solve the task; our recent interactions with the public show that we have such an opportunity,” Harutyunyan stated.
According to the CEC-approved schedule, registration of electoral lists of parties and alliances will take place from April 23 to May 3 until 6:00 p.m.