Ապրիլի 15-ին Իրանի «Բուշեր» ԱԷԿ-ի աշխատակիցների տարհանման հերթական փուլի շրջանակում Ռուսաստանի ևս 94 քաղաքացի է տարհանվել ՀՀ տարածքով:
Նրանք Իրանից Հայաստան ենն ժամանել «Նուրդուզ»/«Ագարակ» սահմանային անցակետով և մեկնել են հայրենիք, հայտնում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը:
Ռուսաստանի քաղաքացիների հետ միասին, որոնք Երևանից հատուկ չվերթով մեկնել են Մոսկվա, տարհանվել են նաև Բելառուսի քաղաքացիներ։
«Շնորհակալություն ենք հայտնում Հայաստանի Հանրապետության իշխանություններին արագ արձագանքման և «Ռոսատոմ» ՊԿ աշխատակիցների հարմարավետ տարանցման կազմակերպման գործում օգնության համար»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Сотрудники Бушерской атомной электростанции в Иране вернулись в Россию через территорию Армении в рамках продолжающейся эвакуации, сообщает российское посольство в Армении.
15 апреля еще 94 гражданина России были эвакуированы через Армению.
Они прибыли из Ирана в Армению через пограничный пункт «Нурдуз»/«Агарак», после чего направились на родину, сообщили в дипмиссии.
Вместе с россиянами были эвакуированы и граждане Беларуси, которые вылетели из Еревана в Москву специальным рейсом.
«Выражаем благодарность властям Республики Армения за оперативное реагирование и содействие в организации комфортного транзита сотрудников Госкорпорации «Росатом»», — говорится в сообщении.
Ранее через территорию Армении уже были эвакуированы 175 российских сотрудников Бушерской атомной электростанции.