16 Ապրիլ 2026 - 12:29 AMT
«Ուժեղ Հայաստանի» անդամների ձերբակալություններն ուղղված են կուսակցության աշխատանքները կազմալուծելուն, հայտարարել է Վանաձորի նախկին քաղաքապետ, կուսակցության ցուցակում ընդգրկված Մամիկոն Ասլանյանը լրագրողների հետ զրույցում:
«Այս ամենը դիտարկեք որպես նախընտրական շոու ծրագիր»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Ըստ նրա, գլոբալ առումով սա իշխանությունների հավելյալ վախերի, անխուսափելի պարտությունը զգալու արդյունք է։
Ասլանյանը նշել է նաև, որ վերջին տարիներին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հայտարարությունների համաձայն՝ Հայաստանի բնակչության մեծ մասը ներգրավված է կոռուպցիոն գործընթացներում։
«Եկեք չառաջնորդվենք հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախընտրական պրես ռելիզներով, առաջանորվենք նրանով, թե ինչ է կատարվում ռեալ կյանքում՝ ինչ է տեղի ունենում մեր շուրջը»,-ասել է նա:
«Ուժեղ Հայաստանի» անդամների ձերբակալության մասին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ «քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել է 14 անձ՝ ընտրակաշառք տալու և ստանալու մեղադրանքներով»։

16 April 2026 - 14:59 AMT
Detentions of members of the Strong Armenia party are aimed at disrupting the party’s activities, said Mamikon Aslanyan, a candidate on the party’s list, in comments to journalists.
“Consider all this as a pre-election show program,” he said, according to Panorama.am .
According to Aslanyan, the developments reflect broader fears within the authorities and a sense of inevitable defeat.
He also stated that, based on recent statements by the Anti-Corruption Committee of Armenia, a large portion of Armenia’s population appears to be implicated in corruption-related processes.
“Let’s not be guided by the Anti-Corruption Committee’s pre-election press releases, but rather by what is happening in real life—what is taking place around us,” he said.
Earlier, the Anti-Corruption Committee reported that 14 individuals had been detained within a criminal case on charges of giving and receiving electoral bribes.