16 Ապրիլ 2026 - 12:29 AMT
«Ուժեղ Հայաստանի» անդամների ձերբակալություններն ուղղված են կուսակցության աշխատանքները կազմալուծելուն, հայտարարել է Վանաձորի նախկին քաղաքապետ, կուսակցության ցուցակում ընդգրկված Մամիկոն Ասլանյանը լրագրողների հետ զրույցում:
«Այս ամենը դիտարկեք որպես նախընտրական շոու ծրագիր»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Ըստ նրա, գլոբալ առումով սա իշխանությունների հավելյալ վախերի, անխուսափելի պարտությունը զգալու արդյունք է։
Ասլանյանը նշել է նաև, որ վերջին տարիներին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հայտարարությունների համաձայն՝ Հայաստանի բնակչության մեծ մասը ներգրավված է կոռուպցիոն գործընթացներում։
«Եկեք չառաջնորդվենք հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախընտրական պրես ռելիզներով, առաջանորվենք նրանով, թե ինչ է կատարվում ռեալ կյանքում՝ ինչ է տեղի ունենում մեր շուրջը»,-ասել է նա:
«Ուժեղ Հայաստանի» անդամների ձերբակալության մասին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ «քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել է 14 անձ՝ ընտրակաշառք տալու և ստանալու մեղադրանքներով»։

16 Апрель 2026 - 15:00 AMT
Задержания членов партии «Сильная Армения» направлены на дестабилизацию ее деятельности, заявил Мамикон Асланян, кандидат в списке партии, в беседе с журналистами.
«Рассматривайте все это как предвыборное шоу», — сказал он, сообщает «Panorama.am ».
По словам Асланяна, в целом происходящее является следствием дополнительных страхов властей и ощущения неизбежного поражения.
Он также отметил, что, судя по заявлениям Антикоррупционный комитет Армении, значительная часть населения страны оказывается вовлеченной в коррупционные процессы.
«Давайте не руководствоваться предвыборными пресс-релизами антикоррупционного комитета, а исходить из того, что происходит в реальной жизни — что происходит вокруг нас», — заявил он.
Ранее в Антикоррупционном комитете сообщили, что в рамках уголовного дела задержаны 14 человек по обвинению в даче и получении избирательных взяток.