18 Ապրիլ 2026 - 06:47 AMT
Ապրիլի 17-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի շենքի դիմաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության աջակիցների մասնակցությամբ տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ հարուցվել է քրեական վարույթ՝ մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանության և պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական գործունեությանը խոչընդոտելու հատկանիշներով։ Այդ մասին տեղեկացրել են ՀՀ քննչական կոմիտեից, գրում է 1lurer.am-ը:
Նախաքննության ընթացում իրավապահները ձերբակալել են 17 անձի։
Այս պահին իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և վարութային գործողություններ։
Ապրիլի 17-ին Թբիլիսյան խճուղում անցկացվող երթի ընթացքում Սամվել Կարապետյանի աջակիցների և ոստիկանների միջև սկսվել էր հրմշտոց և քաշքշուկ։ Իրավապահները երթի ավարտին մոտ պահանջել են, որպեսզի մասնակիցները դուրս գան փողոցից և շարունակեն շարժվել մայթով։

По факту инцидента с участием сторонников партии «Сильная Армения», произошедшего 17 апреля у здания Антикоррупционного суда, возбуждено уголовное дело.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, производство начато по признакам хулиганства, совершенного группой лиц, а также воспрепятствования законной служебной деятельности должностного лица, передает «1lurer.am ».
В ходе предварительного следствия правоохранительные органы задержали 17 человек.
В настоящее время проводятся необходимые следственные и процессуальные действия.
17 апреля во время шествия на Тбилисском шоссе между сторонниками Самвела Карапетяна и сотрудниками полиции произошла потасовка. Ближе к завершению акции правоохранители потребовали освободить проезжую часть и продолжить движение по тротуару.