18 Ապրիլ 2026 - 06:47 AMT
Ապրիլի 17-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի շենքի դիմաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության աջակիցների մասնակցությամբ տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ հարուցվել է քրեական վարույթ՝ մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանության և պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական գործունեությանը խոչընդոտելու հատկանիշներով։ Այդ մասին տեղեկացրել են ՀՀ քննչական կոմիտեից, գրում է 1lurer.am-ը:
Նախաքննության ընթացում իրավապահները ձերբակալել են 17 անձի։
Այս պահին իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և վարութային գործողություններ։
Ապրիլի 17-ին Թբիլիսյան խճուղում անցկացվող երթի ընթացքում Սամվել Կարապետյանի աջակիցների և ոստիկանների միջև սկսվել էր հրմշտոց և քաշքշուկ։ Իրավապահները երթի ավարտին մոտ պահանջել են, որպեսզի մասնակիցները դուրս գան փողոցից և շարունակեն շարժվել մայթով։

A criminal case has been initiated following an incident involving supporters of the Strong Armenia party near the Anti-Corruption Court building on April 17.
According to Armenia’s Investigative Committee, the proceedings were launched on charges of hooliganism committed by a group and obstruction of a public official’s lawful duties, as reported by 1lurer.am .
During the preliminary investigation, law enforcement officers detained 17 individuals.
Necessary investigative and procedural actions are currently underway.
On April 17, during a march along Tbilisi Highway, a scuffle broke out between supporters of Samvel Karapetyan and police officers. Toward the end of the march, law enforcement demanded that participants leave the roadway and continue along the sidewalk.