18 Ապրիլ 2026 - 08:47 AMT
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի (ԱԳՆԽ) հերթական նիստին։ Նիստի շրջանակներում պատվիրակությունների ղեկավարները քննարկել ԱՊՀ շրջանակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:
Ի թիվս այլ թեմաների, ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն անդրադարձել է ապրիլի 16-ին կայացած «Մեղրին 2026 թվականի ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք» նախագծի հանդիսավոր մեկնարկին՝ նշելով, որ տվյալ նախաձեռնության շրջանակներում ընթացիկ տարում նախատեսվում են մի շարք մշակութային միջոցառումներ:

Заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян принял участие в очередном заседании Совета министров иностранных дел Содружества Независимых Государств.
В ходе встречи главы делегаций рассмотрели вопросы взаимодействия в рамках СНГ и обменялись мнениями по поводу региональных процессов.
Среди прочих тем Сафарян затронул состоявшийся 16 апреля торжественный запуск проекта «Мегри — культурная столица СНГ 2026 года».
Он отметил, что в рамках инициативы в текущем году запланировано проведение ряда культурных мероприятий.