«Հանուն Հանրապետության» կուսակցությունն արտահերթ համագումարում հաստատել է առաջիկա Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններում կուսակցության պատգամավորության թեկնածուների առաջին երեսուն անունները։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է կուսակցության նախագահ Արման Բաբաջանյանը, որն էր գլխավորում է ցուցակը:
Նրան հաջորդում են կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Մեհրաբյանը և անկուսակցական փաստաբան Լուսինե Զեյնալյանը։
«Ցուցակում ընդգրկված են նաև Գերագույն խորհրդի պատգամավոր Ազատ Արշակյանը, ազատամարտիկներ Վարդան Մալխասյանը և Վլադիմիր Առաքելյանը, առողջապահության նախկին փոխնախարար Թաթուլ Հակոբյանը, «Հանուն հանրապետության» կուսակցության վարչության անդամ Առնոլդ Բլեյանը, ինչպես նաև հանրային և քաղաքական կյանքի մի շարք այլ հայտնի դեմքեր։ Հայ, Հայաստան, հաղթանակ»,-ասվում է գրառման մեջ:

20 Апрель 2026 - 08:26 AMT
Партия «Во имя Республики» на внеочередном съезде утвердила первые тридцать кандидатов в депутаты для участия в предстоящих парламентских выборах. Об этом на своей странице в Facebook сообщил председатель партии Арман Бабаджанян, который возглавляет список.
За ним следуют заместитель председателя партии Рубен Меграбян и беспартийный адвокат Лусине Зейналян.
«В список также включены депутат Верховного совета Азат Аршакян, участники освободительной борьбы Вардан Малхасян и Владимир Аракелян, бывший заместитель министра здравоохранения Татул Акопян, член правления партии «Во имя Республики» Арнольд Блеян, а также ряд других известных представителей общественной и политической жизни. Армянин, Армения, победа», — говорится в сообщении.