Ապրիլի 20-ին անցկացվել է «Միասնության թևեր» կուսակցության արտահերթ համագումարը, որի ընթացքում հաստատվել է Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի ընտրություններին մասնակցելու նպատակով ձևավորված ընտրական ցուցակը։
Ցուցակը գլխավորում է նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
Նրան հաջորդում են՝ Դավիթ Անանյանը, Աստղիկ Մատինյանը, Շահեն Հարությունյանը, Ավետիս Ավետիսյանը, Հասմիկ Ղազարյանը, Արմեն Գալստյանը, Լիպարիտ Դրմեյանը, Անուշ Սեդրակյանը, Գոռ Թադևոսյանը, Լևոն Չուկակլյանը, Ռոզա Հարությունյանը, Վահագն Դավիթավյանը, Արմեն Եղիազարյանը, Մարինե Հարությունյանը, Նարեկ Պարոնյանը, Տիգրան Հայրապետյանը, Սաթինե Գզողյանը, Նարեկ Բալաբեկյանը, Վարդան Փաշայանը, Անահիտ Փիլոսյանը, Հրաչյա Մանուկյանը, Պարույր Ալեքյանը, Ջուլիետա Բաղդասարյանը, Կարեն Լազարյանը, Նորայր Աբրահամյանը, Սաթենիկ Աթայանը, Աշոտ Թովմասյանը, Շուշան Սարգսյանը և Սարհատ Պետրոսյանը։
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը նախ հայտարարեցին, որ ընտրություններին կմասնակցեն միասին, բայց ավելի ուշ հայտարարեցին, որ որոշել են դադարեցնել համագործակցությունը:

Партия «Крылья единства» на внеочередном съезде 20 апреля утвердила свой избирательный список для участия в парламентских выборах 7 июня 2026 года.
Список возглавил бывший Защитник прав человека Арман Татоян.
Далее в списке идут Давид Ананян, Астхик Матинян, Шаен Арутюнян, Аветис Аветисян, Асмик Казарян, Армен Галстян, Липарит Дрмейан, Ануш Седракян, Гор Тадевосян, Левон Чукаклян, Роза Арутюнян, Вагаршак Давитян, Армен Егиязарян, Марине Арутюнян, Нарек Паронян, Тигран Айрапетян, Сатине Гзогян, Нарек Балабекян, Вардан Пашаян, Анаит Пилосян, Грачья Манукян, Паруйр Алекян, Джульетта Багдасарян, Карен Лазарян, Норайр Абрамян, Сатеник Атаян, Ашот Товмасян, Шушан Саргсян и Сархат Петросян.
Ранее политическая инициатива «Крылья единства» и национальное гражданское объединение «Айакве» заявляли о намерении участвовать в выборах совместно, однако позже сообщили о прекращении сотрудничества.