Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հունաստանի Դելֆի քաղաքում կմասնակցի «Դելֆի տնտեսական ֆորումին»:
Համաժողովի շրջանակներում Գրիգորյանը կմասնակցի պանելային քննարկմանը Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ:
Քննարկմանը մասնակցելու են նաև Հունաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսը և Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Ստանիսլավ Սեկրիերուն:
Պանելային քննարկումը կանցնի «Ռազմավարական բաժանարար գծեր. հակամարտությունների կառավարում և դիմակայունության ձևավորում Եվրոպայի արևելյան հարևանությամբ» խորագրով:
Ապրիլի 11-ին Հայաստանի քաղհասարակության ներկայացուցիչները Գաբալա քաղաքում հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլամ Ալիևի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ: Քննարկման առանցքում էին տարածաշրջանային անվտանգությունը, քաղաքական մակարդակում խաղաղության գործընթացի ընթացքը և քաղաքացիական հասարակության ներդրումը հարաբերությունների կարգավորման գործում։

21 Апрель 2026 - 10:31 AMT
22 апреля секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян примет участие в Дельфийском экономическом форуме в Греции.
В рамках форума Григорян выступит на панельной дискуссии совместно с помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым.
В обсуждении также примут участие советник премьер-министра Греции по национальной безопасности Танос Докос и советник президента Молдовы по национальной безопасности Станислав Секриеру.
Панельная дискуссия пройдет под названием «Стратегические линии разлома: управление конфликтами и формирование устойчивости в восточном соседстве Европы».
Ранее, 11 апреля, представители гражданского общества Армении встретились в Габале с помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым. В центре обсуждения были региональная безопасность, ход мирного процесса на политическом уровне и вклад гражданского общества в нормализацию отношений.