Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հունաստանի Դելֆի քաղաքում կմասնակցի «Դելֆի տնտեսական ֆորումին»:
Համաժողովի շրջանակներում Գրիգորյանը կմասնակցի պանելային քննարկմանը Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ:
Քննարկմանը մասնակցելու են նաև Հունաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսը և Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Ստանիսլավ Սեկրիերուն:
Պանելային քննարկումը կանցնի «Ռազմավարական բաժանարար գծեր. հակամարտությունների կառավարում և դիմակայունության ձևավորում Եվրոպայի արևելյան հարևանությամբ» խորագրով:
Ապրիլի 11-ին Հայաստանի քաղհասարակության ներկայացուցիչները Գաբալա քաղաքում հանդիպել են Ադրբեջանի նախագահ Իլամ Ալիևի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ: Քննարկման առանցքում էին տարածաշրջանային անվտանգությունը, քաղաքական մակարդակում խաղաղության գործընթացի ընթացքը և քաղաքացիական հասարակության ներդրումը հարաբերությունների կարգավորման գործում։

21 April 2026 - 10:30 AMT
On April 22, Armenia’s Security Council Secretary Armen Grigoryan will participate in the Delphi Economic Forum in Delphi, Greece.
As part of the forum, Grigoryan will take part in a panel discussion together with Hikmet Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan.
The discussion will also include Thanos Dokos, National Security Adviser to the Prime Minister of Greece, and Stanislav Secrieru, National Security Adviser to the President of Moldova.
The panel discussion will be held under the title “Strategic fault lines: managing conflicts and building resilience in Europe’s eastern neighborhood.”
Earlier, on April 11, representatives of Armenian civil society met in Gabala with Hikmet Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan. The discussion focused on regional security, the progress of the peace process at the political level, and the role of civil society in normalizing relations.