Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Հրապարակ» օրաթերթի գործով հայցադիմում է ներկայացրել Վերաքննիչ դատարան։ Վերաքննիչ հայցի ներկայացման հիմքում առաջին ատյանի դատարանի կողմից Փաշինյանի հայցի մասնակի բավարարումն է, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը 2026 թվականի մարտի 18-ին մասնակիորեն բավարարել է Փաշինյանի հայցը՝ պարտավորեցնելով լրատվամիջոցին հերքել իր վերաբերյալ զրպարտություն համարվող տվյալները, սակայն մերժել է 1 միլիոն դրամ փոխհատուցման պահանջը։
Նիկոլ Փաշինյանը հայցադիմում էր ներկայացրել «Հրապարակ» օրաթերթում տպագրված «Փաշինյանը դավաճանո՞ւմ է արդյոք կնոջը» վերնագրով նյութի հրապարակման համար։ Նա դատարանից պահանջում էր պարտավորեցնել ԶԼՄ-ին հրապարակայնորեն հերքել հոդվածում տեղ գտած զրպարտություն համարվող փաստացի տվյալները, ինչպես նաև հօգուտ իրեն բռնագանձել 1,000,000 դրամ փոխհատուցում՝ որպես զրպարտության հետևանքով պատճառված ոչ նյութական վնաս:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян подал апелляционную жалобу по делу против газеты «Грапарак», добиваясь компенсации после частичного удовлетворения иска судом первой инстанции.
Жалоба направлена в Апелляционный суд на основании решения, которым иск был удовлетворен лишь частично, сообщает «Sputnik Армения».
18 марта 2026 года суд общей юрисдикции города Еревана обязал издание опровергнуть сведения, признанные клеветническими, однако отказал во взыскании компенсации в размере 1 миллиона драмов.
Иск был подан в связи с публикацией статьи «Пашинян изменяет жене?». Премьер-министр требовал обязать СМИ публично опровергнуть содержащиеся в материале сведения, а также взыскать в его пользу 1 000 000 драмов в качестве компенсации морального вреда.