23 Ապրիլ 2026 - 07:00 AMT
Ապրիլի 22-ին անցկացված Ազգային-ժողովրդավարական բևեռի համագումարի ընթացքում հաստատվել է հունիսի 7-ի ծորհրդարանական ընտրությունների մասնակիցների ընտրական ցուցակը։
«Չնայած Վարուժան Ավետիսյանն անազատության մեջ է և իրավական խոչընդոտների պատճառով նրա անունը ներառված չէ ընտրական ցուցակում, նա շարունակում է մնալ Բևեռի վարչապետի թեկնածուն»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ներկայացվել են Բևեռի ցուցակի առաջին 30 թեկնածուի անունները՝ հետևյալ հերթականությամբ․ 1. Գևորգ Կարապետյան 2. Գևորգ Սաֆարյան 3. Արմինե Սախոյան 4. Հերմինե Մկրտչյան 5. Հայկուհի Հովհաննիսյան 6. Ներսես Գևորգյան 7. Տիգրան Մանուկյան 8. Կառլեն Թադևոսյան 9. Սյուզաննա Բոշյան 10. Արմեն Ադամյան 11. Սուրեն Պալոյան 12. Լուսինե Հովհաննիսյան 13. Տիգրան Առաքելյան 14. Գարեգին Չուգասզյան 15. Նառա Բադալյան 16. Նիկա Բաբայան 17. Գագիկ Կարապետյան 18. Էմմա Ալեքսանյան 19. Հակոբ Բուլանիկյան 20. Տիգրան Տիրացույան 21. Էլեն Դանիելյան 22. Արթուր Դավթյան 23. Արմեն Լամբարյան 24. Կառա Չոբանյան 25. Հովհաննես Հովհաննեսյան 26. Վոլոդյա Ավետիսյան 27. Մարի Կոծինյան 28. Սամվել Մանյան 29. Նունե Գաբրիելյան 30. Արմենակ Կյուրեղյան։

23 Апрель 2026 - 07:14 AMT
На съезде Национально-демократического полюса, состоявшемся 22 апреля, был утвержден избирательный список участников парламентских выборов, которые пройдут 7 июня.
«Несмотря на то, что Варужан Аветисян находится под стражей и из-за правовых препятствий его имя не включено в избирательный список, он продолжает оставаться кандидатом блока на пост премьер-министра», — говорится в сообщении.
Были представлены первые 30 кандидатов списка блока в следующей последовательности: 1. Геворг Карапетян 2. Геворг Сафарян 3. Армине Сахоян 4. Ермине Мкртчян 5. Айкуи Ованнисян 6. Нерсес Геворгян 7. Тигран Манукян 8. Карлен Тадевосян 9. Сюзанна Бошян 10. Армен Адамян 11. Сурен Палоян 12. Лусине Ованнисян 13. Тигран Аракелян 14. Гарегин Чугасзян 15. Нара Бадалян 16. Ника Бабаян 17. Гагик Карапетян 18. Эмма Алексанян 19. Акоп Буланикян 20. Тигран Тирацуйян 21. Элен Даниелян 22. Артур Давтян 23. Армен Ламбарян 24. Кара Чобанян 25. Ованнес Ованнесян 26. Володя Аветисян 27. Мари Коцинян 28. Самвел Манян 29. Нуне Габриелян 30. Арменак Кюрегян.