23 Ապրիլ 2026 - 11:50 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ապրիլի 23-ին Թբիլիսիում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ, նրան փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ ողջույնը:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է փոխգործակցության առաջնահերթություններն ու հեռանկարները՝ բարձր գնահատելով պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի, ինչի համատեքստում ընդգծել են, որ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատումը կնպաստի տարածաշրջանի բոլոր երկրների զարգացմանն ու բարգավաճմանը։
Պապիկյանն այցելել է Վրաստանի Ազգային հերոս Մարիամ (Մարո) Մակաշվիլիի անվան զինվորական վերականգնողական ծառայություն։ Նախարարը շրջել է կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողների համար գործող վերականգնողական մասնագիտական ծառայության պայմաններին և գործունեությանը։

23 Апрель 2026 - 12:04 AMT
Министр обороны Армении Сурен Папикян 23 апреля в Тбилиси встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе, передав ему теплые приветствия от премьер-министра Никола Пашиняна.
Папикян представил приоритеты и перспективы двустороннего сотрудничества, высоко оценив текущий уровень взаимодействия в сфере обороны.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы региональной безопасности, подчеркнув, что установление долгосрочного мира в регионе будет способствовать развитию и процветанию всех стран.
Папикян также посетил Военно-реабилитационную службу имени национальной героини Грузии Мариам (Маро) Макашвили. Министр ознакомился с условиями и деятельностью центра, предоставляющего реабилитационные услуги военнослужащим с инвалидностью.