23 Ապրիլ 2026 - 11:50 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ապրիլի 23-ին Թբիլիսիում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ, նրան փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ ողջույնը:
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է փոխգործակցության առաջնահերթություններն ու հեռանկարները՝ բարձր գնահատելով պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի, ինչի համատեքստում ընդգծել են, որ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատումը կնպաստի տարածաշրջանի բոլոր երկրների զարգացմանն ու բարգավաճմանը։
Պապիկյանն այցելել է Վրաստանի Ազգային հերոս Մարիամ (Մարո) Մակաշվիլիի անվան զինվորական վերականգնողական ծառայություն։ Նախարարը շրջել է կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողների համար գործող վերականգնողական մասնագիտական ծառայության պայմաններին և գործունեությանը։

23 April 2026 - 12:01 AMT
Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze in Tbilisi on April 23, conveying warm greetings from Prime Minister Nikol Pashinyan.
Papikyan presented the priorities and prospects of bilateral cooperation, highly appreciating the current level of collaboration in the defense sector.
During the meeting, the sides discussed issues related to regional security, emphasizing that establishing long-term peace in the region would contribute to the development and prosperity of all countries.
Papikyan also visited the Mariam (Maro) Makashvili Military Rehabilitation Service, named after Georgia’s national hero. He toured the center and familiarized himself with rehabilitation services provided to servicemen with disabilities.