«Հայաստան» դաշինքն անհրաժեշտ փաստաթղթերն է ներկայացրել ԿԸՀ մասնակցելու հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։ Ընտրական ցուցակում ընդգրկվել է 213 թեկնածու, որոնցից 72-ը կին, 141-ը՝ տղամարդ։
Ցուցակը ներկայացնելուց հետո դաշինքի ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը նշել է, որ իրենց մասնակցությունը պայմանավորված է հաղթելու ակնկալիքով, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Մենք մտադիր ենք ընդդիմադիր դաշտի համախմբումով ունենալ մեծամասնություն և հասարակությունն այդ վստահությունը ներշնչում է մեզ։ Մեր շփումները, այդ ընթացքում մեր գործունեությունը, մարդկանց հետ աշխատանքը տալիս է վստահություն, որ այս ընտրություններով փոփոխվելու է իշխանությունը, և ընդդիմադիր դաշտը պետք է այս խնդիրն իր առաջ ունենալով՝ գնա համագործակցության հետընտրական շրջափուլում»,- ասել է Մինասյանը։
Նա ընդգծել է, որ իրենք գնում են ընտրության շատ մեծ ձայն ստանալու համոզումով:
«Եթե չի հաջողվում ստանալ դա, ապա նաև ընդդիմադիր դաշտի հետ այնպիսի լայն համագործակցություն լինի, որը թույլ կտա այս իշխանություններին զրկելու վերարտադրվելու հնարավորությունից։ Անգամ եթե նույնիսկ կա քննադատություն, մենք կարող ենք հարգանքով մոտենալ այդ քննադատությանը, բայց որևէ ձևով չփակել համագործակցության ճանապարհն այս իշխանություններից ձերբազատվելու համար»,-ասել է նա:

Блок «Армения» представил необходимые документы в Центральную избирательную комиссию для участия в парламентских выборах, которые состоятся 7 июня.
В избирательный список включены 213 кандидатов, из которых 72 женщины и 141 мужчина.
После подачи списка представитель блока Арцвик Минасян заявил, что участие обусловлено ожиданием победы, сообщает «Panorama.am ».
«Мы намерены путем консолидации оппозиционного поля добиться большинства, и общество внушает нам эту уверенность. Наши контакты, наша деятельность и работа с людьми дают уверенность, что на этих выборах произойдет смена власти, и оппозиция, имея перед собой эту задачу, должна идти к сотрудничеству в поствыборный период», — сказал Минасян.
Он подчеркнул, что они идут на выборы с уверенностью в получении значительного числа голосов.
«Если этого не удастся добиться, то должно быть обеспечено широкое сотрудничество в оппозиционном поле, которое позволит лишить эти власти возможности воспроизводства. Даже если есть критика, мы можем относиться к ней с уважением, но ни в коем случае не закрывать путь к сотрудничеству для избавления от этих властей», — отметил он.