Հայաստանի պետական բարձրագույն ղեկավարությունը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ծաղկեպսակ են դրել հուշահամալիրի մոտ և ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի առաջ։
Մինչ արարողության մեկնարկը, հուշահամալիրում կենդանի կատարմամբ հնչել է Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգը։
Այնուհետև զոհերի հիշատակին իրենց հարգանքն են հայտնել նախարարները, Ազգային ժողովի պատգամավորները, Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանները և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։

Высшее руководство Армении почтило память жертв Геноцида армян в мемориальном комплексе Цицернакаберд.
Президент Республики Ваагн Хачатурян, премьер-министр Никол Пашинян и председатель Национального собрания Ален Симонян возложили венки к мемориалу и цветы к Вечному огню.
До начала церемонии в мемориальном комплексе в живом исполнении прозвучал государственный гимн Республики Армения.
Затем министры, депутаты Национального собрания, аккредитованные в Армении иностранные послы и другие высокопоставленные должностные лица отдали дань уважения памяти жертв.