ՀԱԿ վարչապետի թեկանծու Լևոն Զուրաբյանը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանել է Թուրքիայի դրոշն այրելու երևույթի հանդեպ իր վերաբերմունքը:
Նա նշել է, որ կգերադասեր, որ «վառեն հայկական դրոշը` վառում են, երբ դու ես հաղթանակած», հայտնում է Panorama.am-ը:
«Ես կարծում եմ, երբ դրոշ ես վառում, դա, ցավոք սրտի, պարտության, նստացման, թուլության հետևանք է։ Ես կգերադասեի, որ վառեն հայկական դրոշը, վառում են, երբ դու ես հաղթանակած»,-ասել է նա:
Զուրաբյանը հավելել է, որ երազում է մի իրավիճակի մասին, երբ մենք կլինենք դրության տերն ու կվառեն հայկական դրոշը։

24 Апрель 2026 - 10:03 AMT
Координатор АНК Левон Зурабян в беседе с журналистами в мемориальном комплексе Цицернакаберд прокомментировал явление сжигания турецкого флага.
Он отметил, что предпочел бы, чтобы «сжигали армянский флаг — его сжигают, когда ты победитель», сообщает «Panorama.am ».
«Я считаю, что когда сжигают флаг, это, к сожалению, следствие поражения, застоя и слабости. Я предпочел бы, чтобы сжигали армянский флаг — его сжигают, когда ты победитель», — сказал он.
Зурабян добавил, что мечтает о ситуации, когда «мы будем хозяевами положения и будет сжигаться армянский флаг».