ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, հայտնում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը:
«Այսօր՝ ապրիլի 24-ին, մենք հիշատակում ենք 1915–1917 թվականներին հայերի նկատմամբ իրականացված զանգվածային ոճրագործությունը: Անկեղծորեն կիսում ենք հայ ժողովրդի վիշտը՝ նախնիների կրած տառապանքների համար։ Միանում ենք հայերին և խոնարհվում այս ողբերգության բոլոր զոհերի հիշատակի և վերապրողների առաջ»,-գրել է դեսպանը։

In Armenia, Ambassador of the Kingdom of the Netherlands Marieke Monroy-Winter visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex to pay tribute to the victims of the Armenian Genocide, the embassy said on Facebook.
“Today, April 24, we commemorate the mass atrocities committed against Armenians in 1915–1917. We sincerely share the grief of the Armenian people for the suffering endured by their ancestors. We stand with Armenians and bow in memory of all victims of this tragedy and before the survivors,” the ambassador wrote.