ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, հայտնում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը:
«Այսօր՝ ապրիլի 24-ին, մենք հիշատակում ենք 1915–1917 թվականներին հայերի նկատմամբ իրականացված զանգվածային ոճրագործությունը: Անկեղծորեն կիսում ենք հայ ժողովրդի վիշտը՝ նախնիների կրած տառապանքների համար։ Միանում ենք հայերին և խոնարհվում այս ողբերգության բոլոր զոհերի հիշատակի և վերապրողների առաջ»,-գրել է դեսպանը։

24 Апрель 2026 - 10:41 AMT
Посол Королевства Нидерландов в Армении Марике Монрой-Винтер посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы отдать дань памяти жертвам Геноцида армян, сообщается на странице посольства в Facebook.
«Сегодня, 24 апреля, мы вспоминаем массовые преступления, совершенные против армян в 1915–1917 годах. Мы искренне разделяем скорбь армянского народа по поводу страданий, пережитых их предками. Мы вместе с армянами и склоняем головы перед памятью всех жертв этой трагедии и перед выжившими», — написала посол.