27 Ապրիլ 2026 - 13:38 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից տեղեկացրեկ են, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից համատեղ ձեռնարկված ապացուցողական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համակիրը 2026 թվականի հունիսի 7-ին կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններին իրենց օգտին քվեարկելու դիմաց մի շարք ընտրողների աշխատանքի ընդունելու և այլ եղանակով խոստացել է տալ կաշառք, որպիսի խոստումն ընդունվել է վերջիններիս կողմից։
«Դեպքի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել չորս անձի նկատմամբ, ովքեր ձերբակալվել են»,-տեղեկացրել են կոմիտեից։

27 April 2026 - 14:02 AMT
According to Armenia’s Anti-Corruption Committee, joint investigative measures and searches with the National Security Service uncovered evidence that a party supporter allegedly promised employment and other benefits to voters in exchange for votes in favor of the party in the upcoming June 7, 2026 parliamentary elections.
The committee stated that a criminal case has been initiated under relevant articles of the Criminal Code, and public criminal prosecution has been launched against four individuals, who have been detained.