28 Ապրիլ 2026 - 08:49 AMT
Սոֆթ Կոնստրակտը «Career City Fest 2K26» ցուցահանդեսին ներկայացրել է մասնագիտական նոր հնարավորություններ
«Սոֆթ Կոնստրակտ» ընկերությունն ապրիլի 18-19-ը «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում մասնակցել է «Career City Fest 2K26» լավագույն գործատուների ցուցահանդեսին՝ ներկայացնելով ընկերության թափուր աշխատատեղերը, կորպորատիվ մշակույթն ու մասնագիտական աճի հնարավորությունները։
ՏՏ ոլորտի առաջատար «Սոֆթ Կոնստրակտ» ընկերության տաղավարը երկու օրերի ընթացքում հարյուրավոր այցելուներ է ընդունել, ներկայացվել են ընկերության ազատ հաստիքներն ինչպես սկսնակ մասնագետների համար, այնպես էլ` փորձառու:
«Բադալյան եղբայրներ» ընկերություններ խմբի ՄՌԿ տնօրեն Մարիա Կարապետյանն էլ ներգրավվել է մարդկային ռեսուրսների կառավարման մասնագիտական քննարկումներին՝ հանդիսադրելով ընկերության աշխատուժի ձևավորման առանցքային ուղղությունները։ Պանելային քննարկման շրջանակներում բանախոսներն անդրադարձել են պետական և մասնավոր հատվածների աշխատաշուկայի մրցակցության տենդենցներին և հնարավորություններին։
Անդրադառնալով ընկերության վերջին երկու տարվա բարեփոխումներին՝ Մարիա Կարապետյանը նշել է, որ «Սոֆթ Կոնստրակտ» ընկերությունը Հայաստանում առաջին անգամ ներդնելու է գլոբալ մասնագիտական համայնքին քաջ հայտնի «Workday» ՄՌ կառավարման նորարարական գործիքակազմը։ Նա ընդգծել է, որ գործիքակազմը տարածաշրջանի մակարդակով առանձնացնելու է Խմբի բոլոր ընկերությունների աշխատակիցներին:
«Դա մարդկային ռեսուրսների կառավարման համապարփակ ծրագիր է, որը թույլ է տալիս գործատուներին և ղեկավարներին արդյունավետ կառավարել մարդկային կապիտալը, սկսած տաղանդների ներգրավումից, աշխատակիցների զարգացումից, կատարողականի կառավարում, ժամանակի կառավարում և շատ ավելին», – ասել է նա։
Փառատոնն իրականացվել է «Career City Fest 5th Generetion» կարգախոսի ներքո, որը խորհրդանշում է փառատոնի 5-ամյակն ու ցուցահանդեսը՝ որպես 5 սերունդների հանդիպման վայր։ «Սոֆթ Կոնստրակտ» ընկերությունը երրորդ տարին անընդմեջ մասնակցում է «Career City Fest» ցուցահանդեսին և Հայաստանի լավագույն գործատուներից է։ Ընկերության թափուր հաստիքներին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղումով։
Սոֆթ Կոնստրակտը ՏՏ ընկերություն է, որն առաջնորդվում է բիզնես գաղափարները բիզնես պատմությունների վերածելու և նորարարական լուծումներ մշակելու սկզբունքով։

28 April 2026 - 08:02 AMT
On April 18–19, SoftConstruct, a leader in the IT sector, participated in the prestigious "Career City Fest 2K26" top employers’ exhibition at the Meridian Expo Center. The company utilized the platform to present its latest career opportunities, distinctive corporate culture, and robust pathways for professional advancement.
Throughout the two-day event, SoftConstruct’s pavilion served as a central hub for hundreds of attendees. Company representatives engaged with a diverse talent pool, presenting vacancies tailored for both emerging specialists and seasoned industry professionals.
A key highlight of the festival was the participation of Maria Karapetyan, HR Director of the Badalyan Brothers Group, in high-level panel discussions. She has shared insights into the strategic pillars of the Group’s workforce development and joined fellow industry experts in analyzing emerging competition trends between the public and private labor sectors.
Addressing the company’s strategic evolution over the past two years, Maria Karapetyan announced a landmark development: SoftConstruct will be the first organization in Armenia to implement Workday, the world-renowned, innovative HR management ecosystem. This move is set to establish a new regional benchmark for human capital management within the Group.
"Workday is a comprehensive, industry-leading platform that empowers leadership to manage human capital with unprecedented efficiency," stated Maria Karapetyan. "From talent acquisition and employee development to performance analytics and time management, this integration will streamline our operations and significantly enhance the employee experience across all Group companies."
This year’s fest, themed "Career City Fest 5th Generation," marked the event’s fifth anniversary, celebrating its role as a premier meeting ground for five generations of professionals. This marks SoftConstruct’s third consecutive year of participation, further solidifying its reputation as one of Armenia’s leading employers.
Prospective candidates interested in joining SoftConstruct’s innovative team are encouraged to explore current openings at the following link.
SoftConstruct is a premier IT solutions provider dedicated to transforming ambitious business concepts into successful stories through innovative technology and cutting-edge software development.