29 Ապրիլ 2026 - 08:47 AMT
Հայաստանի արտգործնախարարությունը հաստատել է, որ Հայաստան է ժամանել Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ, հայտնում է Factor.am-ը:
ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանն այլ մանրամասներ չի հայտնել, միայն նշել է, որ լրացուցիչ մամուլի հաղորդագրություն կտարածեն։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ապրիլի 29-ի առավոտյան Հայաստանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում ադրբեջանական ինքնաթիռ է վայրէջք կատարել։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների համաձայն, Երևան է ժամանել կառավարական պատվիրակություն, որը գլխավորում է այդ երկրի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը:
Մուստաֆաևը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պետական ​​սահմանի սահմանազատման պետական ​​հանձնաժողովի նախագահն է։

29 April 2026 - 09:32 AMT
Armenia’s Foreign Ministry has confirmed that an Azerbaijani delegation led by Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev has arrived in the country, according to Factor.am .
Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan did not provide further details, noting only that an additional press release will be issued.
Earlier, it was reported that an Azerbaijani aircraft landed at Zvartnots International Airport in Yerevan on the morning of April 29. Azerbaijani media said a government delegation headed by Mustafayev had arrived in the Armenian capital.
Mustafayev chairs the state commission on the delimitation of the state border between Azerbaijan and Armenia.