29 Ապրիլ 2026 - 08:47 AMT
Հայաստանի արտգործնախարարությունը հաստատել է, որ Հայաստան է ժամանել Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ, հայտնում է Factor.am-ը:
ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանն այլ մանրամասներ չի հայտնել, միայն նշել է, որ լրացուցիչ մամուլի հաղորդագրություն կտարածեն։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ապրիլի 29-ի առավոտյան Հայաստանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում ադրբեջանական ինքնաթիռ է վայրէջք կատարել։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների համաձայն, Երևան է ժամանել կառավարական պատվիրակություն, որը գլխավորում է այդ երկրի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը:
Մուստաֆաևը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պետական ​​սահմանի սահմանազատման պետական ​​հանձնաժողովի նախագահն է։

Министерство иностранных дел Армении подтвердило, что в страну прибыла азербайджанская делегация во главе с вице-премьером Шахин Мустафаев, сообщает «Factor.am ».
Пресс-секретарь МИД Ани Бадалян не предоставила дополнительных подробностей, отметив лишь, что будет распространено отдельное пресс-сообщение.
Ранее сообщалось, что утром 29 апреля в международном аэропорту «Звартноц» в Ереване приземлился азербайджанский самолет. По данным азербайджанских СМИ, в столицу Армении прибыла правительственная делегация во главе с Мустафаевым.
Мустафаев является председателем государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджаном и Арменией.