29 Ապրիլ 2026 - 10:15 AMT
Իրավապահները խուզարկություններ են իրականացրել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Ավանի գրասենյակում, բերման ենթարկված քաղաքացիներ կան։ Այդ մասին տեղեկացրել է«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ ընտրակաշառք ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են մի խումբ անձինք, հայտնում է 1lurer.am-ը:
«Անհրաժեշտության դեպքում ավելի ուշ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրվի»,- նշել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից:
Հակակոռուպցիոնն օրեր առաջ ձերբակալել, ապա մեղադրանք առաջադրեց ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգության հարցերով թիմի ղեկավար, արցախյան պատերազմների մասնակից, Կանդազ մականվամբ հայտնի Արթուր Ավանեսյանին: Նա 2 ամսով կալանավորվել է: Ավանեսյանի հետ ևս 3 քաղաքացի է ձերբակալվել: Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձայնագրություն էր հրապարակվել, որը ենթադրաբար առնչվում է նրանց:

Правоохранительные органы провели обыски в аванском офисе партии «Сильная Армения», есть задержанные, сообщила член партии Гоар Мелоян, передает «Aysor.am ».
Антикоррупционный комитет Армении сообщил, что в рамках уголовного производства по фактам получения избирательных взяток и нарушения запрета на благотворительность задержана группа лиц, сообщает «1lurer.am ».
«При необходимости дополнительная информация будет предоставлена позднее», — отметили в Антикоррупционном комитете.
Ранее Антикоррупционный комитет задержал и предъявил обвинение Артур Аванесян, руководителю группы безопасности оппозиционной партии «Сильная Армения» и участнику арцахских войн. Он арестован на два месяца. Вместе с ним были задержаны еще трое граждан. Комитет ранее опубликовал аудиозапись, предположительно связанную с этим делом.