«Ուժեղ Հայաստանը» գնում է «բացարձակ հաղթանակի՝ հիշելով» մյուս ուժերի առաջնորդներ «Ռոբերտ Քոչարյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները», ասել է կուսակցության նախագահ, գործարար Սամվել Կարապետյանը։
«Մենք գնում ենք բացարձակ հաղթանակի։ Այսօրվա դրությամբ ունենք երկու կոնկրետ դիրքորոշում այդ սահմաններում ենք աշխատում։ Գնում ենք բացարձակ հաղթանակի՝ հիշելով Ռոբերտ Քոչարյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Ես այն մարդն եմ, ով Ռուսաստանից Հայաստան է վերադրձրել հիմնական ռազմավարական ակտիվները։ Փաշինյանի այդքան սիրած Էլեկտրական ցանցերը ես վերադարձրել եմ Հայաստանին, Հրազդանի ՋԷԿ-ը նույնպես վերադարձրել եմ Հայաստանին, ինչպես նաև՝ Սևան-Հրազդան կասկադը, հիմա էլ ես եմ վերադառնում Հայաստան»,-հայտարարել է Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ մտահոգություններ չունի, թե իր նկատմամբ Ռուսաստանից կարող են ճնշումներ գործադրվել, և նույնիսկ նման քայլերի դեպքում չի փոխի իր դիրքորոշումը։
Պատասխանելով հարցին, թե որտեղից վստահությունը, որ առաջիկա ընտրություններում հաղթելու են՝ Կարապետյանն ասել է. «Մեզ վստահություն է ներշնչում մեր ժողովուդը, բոլոր հարցումները, մեզ վստահություն ներշնչում է Փաշինյանի բացարձակ ցածր ռեյտինգը։ Այնպես է ստացվել, որ կալանքում գնտնվելով նույնպես հեշտությամբ կարելի է հաղթել Փաշինյանին»։
Կարապետյանը նաև արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ սեպտեմբերին հնարավոր պատերազմի վերաբերյալ հայտարարությանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Փաշինյանը մի քանի անգամ հայտարարել է, թե եթե հունիսի 7-ին ինքը չընտրվի, ապա սեպտեմբերին պատերազմ կլինի։
«Պատերազմ չի լինելու, քանի որ սեպտեմբերին չի լինելու նաև Նիկոլ Փաշինյանը։ ՀՀ-ին սպառնում է 2 մարդ՝ Փաշինյանն ու Ալիևը»,- ասել է Կարապետյանը հեռուստաընկերությունների լրագրողներին տված հարցազրույցում։
Նա անդրադարձել է նաև Արցախի նախկին պետնախարար, Ադրբեջանում ընթացող դատավարության ընթացքում ցմահ ազատազրկման դատապարտված գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանին՝ նշելով, որ վերջինս իր մտերիմ ընկերն է։
«Ռուբեն Վարդանյանի հետ մենք լուրջ ընդհանրություն ունենք։ Պետք չէ անհանգստանալ, շատ շուտով արդարությունը Հայաստանում հաղթելու է։ Ձևավորելով կառավարություն՝ ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր հայրենասեր բոլոր հայրենակիցները վերադառնան Հայաստան»,- ասել է Կարապետյանը։
Քաղաքական գործիչը նաև ընդգծել է, որ համոզված է՝ գերիների վերադարձը հնարավոր է ապահովել իրենց քաղաքական ուժի միջոցով՝ կիրառելով միջազգային լուրջ հնարավորություններ։

Председатель партии «Сильная Армения», бизнесмен Самвел Карапетян заявил, что его политическая сила идет к «абсолютной победе», ссылаясь на заявления других лидеров — Роберта Кочаряна и Гагика Царукяна, сообщает «Panorama.am».
«Мы идем к абсолютной победе. На сегодняшний день у нас есть две конкретные позиции, и мы работаем в этих рамках. Мы идем к абсолютной победе, помня заявления Роберта Кочаряна и Гагика Царукяна», — сказал он.
«Я тот человек, который вернул в Армению основные стратегические активы из России. Так любимые Пашиняном Электрические сети я вернул Армении, Разданская ТЭС также была возвращена, как и каскад Севан–Раздан. Теперь и я возвращаюсь в Армению», — заявил Карапетян.
Он отметил, что не испытывает опасений по поводу возможного давления со стороны России и даже в случае подобных действий не изменит своей позиции.
Отвечая на вопрос о том, откуда уверенность в победе на предстоящих выборах, Карапетян сказал: «Уверенность нам внушает наш народ, все опросы, а также крайне низкий рейтинг Пашиняна. Получается, что даже находясь под арестом, можно легко победить Пашиняна».
Карапетян также прокомментировал заявление премьер-министра Никола Пашиняна о возможной войне в сентябре, сообщает «Sputnik Армения».
«Войны не будет, потому что в сентябре не будет и Никола Пашиняна. Армении угрожают два человека — Пашинян и Алиев», — сказал Карапетян в интервью журналистам телекомпаний.
Он также затронул тему бывшего государственного министра Нагорного Карабаха, бизнесмена и мецената Рубена Варданяна, приговоренного к пожизненному лишению свободы в ходе судебного процесса в Азербайджане, отметив, что тот является его близким другом.
«У нас с Рубеном Варданяном много общего. Не стоит беспокоиться. Справедливость в Армении очень скоро восторжествует. Сформировав правительство, мы сделаем все, чтобы все наши патриотически настроенные соотечественники вернулись в Армению», — сказал Карапетян.
Политик также подчеркнул, что считает возможным обеспечить возвращение пленных через свою политическую силу, используя серьезные международные возможности.